Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

PDC: Windows Server gaat de wolken in

27 oktober 2008 - 23:28ActueelCloud & InfrastructuurAmazonGoogleMicrosoft
Jolein de Rooij
Jolein de Rooij

Microsoft betreedt de cloud. De softwareleverancier gaat applicaties hosten binnen een netwerk van eigen datacenters. Bedrijven betalen hiervoor op basis van een abonnementmodel.

Maandag presenteerde Microsofts technisch directeur Ray Ozzie in navolging van Amazon en Google een cloudgebaseerd service platform: Windows Azure. Ozzie deed deze aankondiging op de Professional Developers Conference(PDC), die van 27 tot en met 30 oktober plaatsvindt in Los Angeles.

Ozzie: "Dit is een historisch moment voor Microsoft. We transformeren onze software en omarmen op een fundamenteel niveau services." Azure moet volgend jaar beschikbaar komen.

Ontwikkelaars kunnen via scripttalen applicaties bouwen voor deze clouduitvoering van Windows Server. Daarvoor kunnen ze niet alleen het .NET Framework gebruiken, maar ook concurrende (script-)talen zoals PHP, Java, Ruby, Eclipse en Python. Azure ondersteunt daarnaast internetprotocollen als http, REST, SOAP en AtomPub.

Bedrijven betalen voor de hosting van hun applicaties op basis van een abonnementmodel. "Kosten worden in rekening gebracht op basis van twee parameters: verbruik en service level", aldus Ray Ozzy.

Google en Amazon

Microsoft gaat via Windows Azure concurreren met ‘cloud providers' Amazon (EC2) en Google (Apps Engine). Ozzie: "Ik neem mijn petje af voor EC2 van Amazon. Wij staan op de schouders van hun innovatieve ontwerp- en businessmodellen."

Ozzie omschreef Windows Azure als ‘Windows in de cloud': "Windows Azure is een service-gebaseerde besturingsomgeving, die uit drie aspecten bestaat: gevirtualiseerde rekenkracht, schaalbare opslag en een geautomatiseerd beheersysteem."

Windows Azure was voorheen bekend onder de codenaam ‘Red Dog'. De verwachting was de afgelopen weken dat dit online besturingsssyteem Strata zou gaan heten, maar dat blijkt dus niet te kloppen.

Interessant voor kleine bedrijven

Rob Helm, van Directions on Microsoft, een analysebureau dat zich sinds 1992 enkel heeft gericht op Microsoft: "Voor kleine bedrijven is Windows Azure een kans om applicaties te ontwerpen voor klanten zonder die applicaties zelf te hosten. Er bestaan weliswaar allerlei kleine bedrijven die applicaties voor je kunnen hosten, maar Microsoft is zo groot, dat ze waarschijnlijk goedkoper kunnen zijn dan vrijwel elke hoster. Gewoon omdat ze zoveel datacenters hebben, overal ter wereld."

"Voor grote ondernemingen die hun eigen data centers hebben is cloud computing veel minder interessant, ook vanwege het risico om gevoelige data in data centers van Microsoft te bewaren."

Meer over

BesturingssystemenWindows Server

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    GS1 Nederland

    Superunie ziet GS1 PAC als krachtige tool voor delen van verpakkingsdata
    Pijl naar rechts icoon

    DataChecker

    Budbee controleert identiteit koeriers (Budbee en DataChecker)
    Pijl naar rechts icoon

    AmeXio

    Modernisering van het digitale platform van Sligro Food Group (AmeXio en Sligro Food Group)
    Pijl naar rechts icoon

    E-Mergo BV

    Van dashboards naar datagedreven alerts met Power Platform (E-Mergo en Lavans)
    Pijl naar rechts icoon

    Carapax IT

    Monitoring luchtkwaliteit in industriële omgevingen met innovatieve data-analyse en AI-oplossingen (Comon Invent en Carapax IT)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    PDC: ontwikkelaars zoeken snelle integratie

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Microsoft legt fundament voor Windows Cloud

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Ballmer: Windows Cloud is niet voor Office

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Amazon neemt Windows op in eigen cloud

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    Windows Cloud komt naast Windows 7

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    ‘Enorme besparingen met cloudcomputing’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs