Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Imation lijdt verlies in derde kwartaal

24 oktober 2008 - 13:57ActueelCloud & InfrastructuurImation
Mireille Sampimon
Mireille Sampimon

Opslagmedialeverancier Imation heeft in het derde kwartaal een verlies geleden van 8,7 miljoen dollar. Vanwege de resultaten die tot nu toe dit boekjaar behaald zijn heeft Imation zijn vooruitzichten voor het hele jaar 2008 naar beneden bijgesteld.

Het verlies uit gewone bedrijfsvoering voor Imation bedroeg in het derde kwartaal 8,7 miljoen dollar. In het derde kwartaal van 2007 was er een winst uit gewone bedrijfsvoering van 16,3 miljoen. Het verlies in het derde kwartaal van dit jaar wordt volgens Imation veroorzaakt door reorganisatiekosten van 16,3 miljoen dollar. Zonder deze kosten zou de winst uit gewone bedrijfsvoering in het derde kwartaal van 2008 7,6 miljoen dollar zijn.

Imation boekte in het afgelopen kwartaal een omzet van 527,5 miljoen dollar. In het derde kwartaal van 2007 bedroeg de omzet 525,5 miljoen dollar.

CEO Frank Russomanno zegt dat de omzet en winst in het afgelopen kwartaal substantieel onder Imation´s verwachtingen lagen. "De vraag in verschillende marktsegmenten nam af. Eerst in de Verenigde Staten en Europa en later ook in Japan. De terugloop van consumentenuitgaven aan elektronica en optische media heeft een negatieve invloed gehad op Imation´s resultaten. Zo hebben sommige retailers aan het eind van het kwartaal orders voor producten op het gebied van consumentenelektronica geannuleerd omdat zij een minder goede decembermaand voorzagen. Deze situatie heeft bijgedragen aan verlies in het segment voor elektronische producten."

Doordat datacentra van verschillende grote banken en financiële instellingen de aankoop van tape uitstelden of annuleerden is de verkoop van producten met een hogere marge gedaald. "We verwachten dat de factoren die in het derde kwartaal van invloed waren op ons bedrijf, ook in het vierde kwartaal van 2008 van invloed zullen zijn. Als gevolg hiervan zal Imation de eerdere vooruitzichten voor 2008 niet kunnen waarmaken en zijn deze daarom bijgesteld", aldus Russomanno. "We vergelijken onszelf met bedrijven die ook beschikken over een merkenportefeuille en distributienetwerken in zowel de commerciële als de consumentenmarkt en concluderen dat onze strategie en doelstelling juist is. Deze passen we dus niet aan maar vanwege de moeilijke economische omstandigheden gaan we over tot kostenbesparing."

Meer over

Storage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Siam in de praktijk: 4 valkuilen (én oplossingen)

    Overname M&A
    Security & Awareness

    Kort: Weer diverse overnames, Zander Labs wint Tech Fast 50 (en meer)

    KPN Datacenter, 1 A. Hofmanweg, Haarlem
    Innovatie & Transformatie

    KPN investeert tot 2030 vijf miljard in digitale infrastructuur

    Cloud & Infrastructuur

    Ndr-specialist ExtraHop komt naar Benelux

    Cloud & Infrastructuur

    Wie weet welk poortje open staat?

    Cloud & Infrastructuur

    Kyndryl lijft Solvinity in

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs