Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Qurius implementeert zorginformatiesysteem Q-Zorg bij SGL

23 oktober 2009 - 11:52ActueelSoftware & Development

SGL, zorgaanbieder voor mensen met een lichamelijke, zintuiglijke, meervoudige beperking of niet-aangeboren hersenletsel in de provincie Limburg, heeft Qurius geselecteerd om Q-Zorg te implementeren, het op Microsoft Dynamics NAV gebaseerde zorginformatiesysteem van Qurius. Onlangs is gestart met de eerste implementatiefase, bestaande uit een herstructurering van de financiële administratie en de cliënt- en productieadministratie. In een tweede fase wordt het Elektronisch Cliënten Dossier (ECD) geïmplementeerd.

 Q-Zorg biedt SGL een volledig geïntegreerd ICT-platform om alle administratieve processen te stroomlijnen. Het huidige systeem voldoet niet langer aan de wensen die de stichting heeft op het gebied van het vastleggen van de cliëntgegevens.

SGL levert diverse diensten verspreid over meerdere locaties. Nu worden cliëntgegevens nog op papier vastgelegd en digitaal opgeslagen. De digitale opslag is statisch van vorm. Hierdoor kost het begeleiders veel tijd om ervoor te zorgen dat alle noodzakelijke informatie op iedere locatie voorhanden is. Het nieuwe zorginformatiesysteem heeft als belangrijkste voordeel dat cliëntgegevens en het zorgplan centraal beschikbaar gesteld worden over de verschillende locaties van SGL. Door de informatievoorziening vanuit een geïntegreerd platform te ondersteunen, beschikken alle medewerkers bovendien over dezelfde gegevens.

Meer tijd voor de cliënt

Sophie Eichhorn, Senior Beleidsmedewerker bij SGL: "Wij redeneren sterk vanuit het cliëntperspectief. Hoe sneller onze medewerkers beschikken over de juiste cliëntgegevens, hoe beter dit uiteindelijk is voor de cliënt. Want hoe minder tijd medewerkers kwijt zijn aan administratieve handelingen, hoe meer tijd er over blijft voor de cliënt!"

"SGL werkt samen met Stichting Pergamijn op het gebied van Informatie en Automatisering. Stichting Pergamijn is reeds gebruiker van Q-Zorg en het selectietraject dat zij hebben doorlopen heeft sterk meegespeeld in ons besluit om ook voor Q-Zorg van Qurius te kiezen", aldus Eichhorn.

De livegang van het financiële gedeelte staat gepland voor januari 2010. Fase twee staat gepland voor 2010 en bestaat uit de uitrol van het ECD over de verschillende locaties van SGL, waarmee de stichting over één integraal dossier per cliënt komt te beschikken.

Meer over

Microsoft DynamicsSoftwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    OT monitoring herzien: van inzicht naa...

    Monitoring en logging van netwerkverkeer vormen een onmisbare basis voor OT security. Tegelijkertijd groeit het besef dat zichtbaarheid op zichzelf het risico niet verlaagt. In een omgeving met toenemende dreigingen,...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    geld
    Software & Development

    Investeerder Main haalt recordbedrag op: 5,25 miljard voor ai-enterprise software

    Software & Development

    Nieuwe Baan-generatie geeft met Rappit bedrijven grip op ai-gedreven softwareontwikkeling

    Carrière

    Kort: Project Enki bouwt ai-datacenters op zee, netwerken binnen drie jaar aan limiet (en meer)

    Software & Development

    AcICT waarschuwt voor it‑risico’s bij vernieuwing Van Brienenoordbrug

    Software & Development

    Nieuwe EU‑licentieregels zetten techsector aan het werk

    Overheid

    ‘Brief staatssecretaris over Fast Enterprises is half werk’

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs