Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

ICT-manager leert van autohandelaar

09 oktober 2009 - 11:49OpinieCloud & Infrastructuur

Het lijkt een hele platte vergelijking, maar een nieuwe ontwikkeling maakt deze vraag zeer relevant. Op dit moment komen er steeds meer LTO-, DLT- en 9×40-tapes in omloop die niet zo nieuw zijn als de glimmende en perfect nagemaakte merkverpakking doet geloven. Met andere woorden, de kilometerstand is teruggedraaid, ze zijn ‘omgekat’ en hebben er dus al een heel leven op zitten.

Dit fenomeen vindt zijn oorsprong in het aanbieden van oude tapes ter vernietiging. Ook wordt het gevoed door het verkopen van gebruikte tapes voor hergebruik. Ict-budgetten staan onder druk en hier wordt op ingespeeld door sluwe handelaren met scherpe aanbiedingen. ‘Merktapes' die voor een euro minder verkocht worden, vinden dan ook gretig aftrek. Helaas is dit te mooi om waar te zijn.

De risico's van dit ‘omkatten' zijn zowel voor de koper van de ‘nieuwe' tape als voor de brave recycler van de oude. De ict-manager die zijn gebruikte tapes aanbiedt ter vernietiging, doet er verstandig aan om na te gaan wat er met zijn oude tapes gebeurt. Zelfs op gewiste tapes zijn gevoelige gegevens over een onderneming, haar klanten of partners eenvoudig terug te halen. Met alle gevolgen van dien.

We kochten een aantal 'Recertified LTO Ultrium 1 Tapes' via het officiële kanaal en namen ze onder de loep. De resultaten waren ronduit schokkend, want we vonden een aanzienlijke hoeveelheid data op drie van de vier cartridges. Waaronder delen van een sql-database die ons via het web leidde naar een database met dna-gegevens. 

Ook de koper van de schijnbaar nieuwe tapes loopt aanzienlijke risico's. Sarbanes-Oxley vraagt bedrijven om hun waardevolle data tien jaar te bewaren. Tapes zijn doorgaans een betrouwbaar en goedkoop opslagmiddel, maar als je niet weet hoeveel kilometers een cartridge ‘al op de klok heeft', dan is er een groot risico dat kostbare back-up alsnog verloren gaat. Laat je daarom geen tweedehansje voor de prijs van een nieuwe aansmeren.

Anna Lidén
Product manager magnetic and commercial storage
Imation Europe

 

Meer over

Storage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    ActueelWerkplek & Beheer

    BBTG neemt OGD ict-diensten over

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Ai en digitale soevereiniteit geven harde schijf een tweede adem

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    AcICT: Digitaliseringsstrategie is uitvoerbaar, mits focus en regie verbeteren

    AchtergrondData & AI

    Fokken met data

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Introductie van sase in het netwerk: eenvoudiger beheer en lagere kosten

    Handen
    ActueelSoftware & Development

    Workday en Randstad slaan handen ineen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs