Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Jacob Spoelstra

Spoelstra spreekt: Bin Laden 2.0

11 mei 2011 - 07:41OpinieCloud & Infrastructuur
Jacob Spoelstra
Jacob Spoelstra

Na tien jaar verstoppertje spelen is Osama Bin Laden eindelijk gepakt. Een van de trucs om niet ontdekt te worden was om geen ict te gebruiken. Hij had in Pakistan geen telefoon- of internetaansluiting. Er was weliswaar een computer in de villa, maar met cloud computing was Bin Laden nog niet echt bezig.

Meneer Laden had zijn bedenkingen bij de beveiliging. De Amerikanen hadden via Google Maps en Google Streetview al de hele omgeving uitgekamd. De satellieten kunnen tegenwoordig op vijf meter hoogte inzoomen, maar aangezien iedereen in die omgeving eruit ziet als Vader Abraham, blijft het natuurlijk lastig iemand te herkennen.

Videobanden

Bin Laden deed er van alles aan om zich goed te verstoppen. Hij verbrandde zelfs zijn eigen vuilnis. Nu lijkt het mij dat het verbranden van je eigen vuilnis veel verdachter is dan het gewoon elke vrijdag netjes bij de weg te zetten, maar dit ter zijde. Of waren ze bang dat Peter R. de Vries de vuilnis zou doorspitten en dat hij dan de verpakking van lege videobanden zou vinden? ‘Wacht eens even, wie gebruikt er tegenwoordig nog videobanden? Bin Laden!' Zelf denk ik dat Bin Laden ten onder is gegaan aan vrouwen. Hij was immers zo goed verstopt in die grotten van Tora Bora totdat zijn vrouw zei: ‘Ja, sorry Osama, ik krijg het hier echt niet schoon. We gaan verhuizen.'

Maar Osama had het goed gezien, de beste manier om anoniem te blijven is geen ict-middelen gebruiken. Via je telefoon of internet ben je allang niet meer anoniem. Ik ken iemand bij de politie die menig vermist meisje heeft opgespoord via Hyves. Kort geleden was nog in het nieuws dat TomTom mijn gegevens doorverkoopt aan de politie. TomTom verweerde zich nog door te beweren dat het doorgeven van mijn gegevens ook voordelen heeft. Er kan namelijk ook worden gekeken waar de maximumsnelheid kan worden verhoogd. Natuurlijk! Als we ergens met zijn allen te hard rijden dan zegt de politie vast: ‘Oké, dan mag je hier harder.'

Borrelnootjes

Osama is uiteindelijk toch via een lullig telefoontje van een handlanger opgepakt en dankzij de nieuwe techniek konden de Amerikaanse president samen met zijn ministers de actie op Bin Laden live meekijken. Er stonden nog net geen borrelnootjes op tafel.

Meer over

Telecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Jacob Spoelstra
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Spoelstra spreekt: Aanslag

    Jacob Spoelstra
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Spoelstra spreekt: Pet-oorlog

    Jacob Spoelstra
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Spoelstra spreekt: Mislukte foto’s

    12 reacties op “Spoelstra spreekt: Bin Laden 2.0”

    « Oudere reacties
    1. fred schreef:
      14 mei 2011 om 14:49

      Wat jammer dat de Amerikanen Vader Abraham niet aanzagen voor OBL. Waren we van veel van die zeik-liedjes van VA af geweest!

      Login om te reageren
    2. Ad Gerrits schreef:
      19 mei 2011 om 20:16

      De zin “Wacht eens even, wie gebruikt er tegenwoordig nog videobanden? Bin Laden!” heeft mij als verstokte videoband gebruiker wel aan het denken gezet. Om te voorkomen dat mijn zorgvuldig gezaaide grasveldje straks wordt verpest door een paar onhandig landende Apaches, dan misschien toch maar aan de harddiskrecorder. Bedankt voor deze nuttige tip Jacob.

      Login om te reageren
    « Oudere reacties

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs