Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Afval? Stuur maar naar China!

28 februari 2002 - 23:00OpinieInnovatie & Transformatie
Cindy Curré
Cindy Curré

Afgelopen week publiceerden vijf Amerikaanse milieuorganisaties een rapport getiteld ‘Exporting Harm: The Techno-Trashing of Asia’. Daaruit blijkt dat de export van Amerikaans elektronisch afval ernstige milieu- en gezondheidsproblemen veroorzaakt in de derde wereld.

Van al het in Amerika ingezamelde elektronische afval, waaronder bijvoorbeeld oude pc’s en monitoren, wordt 50 tot 80 procent in grote containerschepen uitgevoerd naar landen als China, India en Pakistan, waar het wordt hergebruikt of gerecycled. Dit gebeurt echter vaak zonder de juiste middelen en zonder goede voorzorgsmaatregelen, waardoor veelal giftige stoffen vrijkomen.
Precieze schattingen over de hoeveelheid afval waarom het gaat zijn er niet. De Amerikaanse National Safety Council heeft becijferd dat in de periode 1997 tot 2004 315 miljoen Amerikaanse computers afgedankt zijn of nog zullen worden. Als je bedenkt dat elke computermonitor meerdere kilo’s lood bevat, kan iedereen nagaan dat dit aanzienlijke risico’s voor het milieu zal opleveren.
De Europese Unie heeft plannen om it- en pc-fabrikanten te verplichten hun producten op een verantwoordelijke manier te recyclen of anderszins af te voeren, vooral wanneer er materialen in zitten die gevaarlijk zijn voor het milieu. De Verenigde Staten liggen zoals gewoonlijk dwars zodra het gaat om milieuregulatie. Men verschuilt zich achter het argument dat veel computers niet in de Verenigde Staten of Europa worden gemaakt, en dat het daardoor moeilijk is om fabrikanten op hun verantwoordelijkheden aan te spreken.
Dat lijkt me inderdaad niet simpel, maar het is geen reden om je verantwoordelijkheid te ontduiken en je ogen te sluiten voor het feit dat in China kinderen tonercartridges met een schroevendraaier openen en met een kwastje de achtergebleven toner in een afvalcontainer vegen, allemaal zonder beschermende kleding of mondkapjes.
Nieuwe mogelijkheden door it? Geweldig. Door automatisering opgestuwd in de vaart der volkeren? Fantastisch. Maar kennelijk profiteert niet iedereen daarvan.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Voorbereiding & verhuizing: zo implementeer je de hybride cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Europese Rekenkamer kraakt EU-strategie voor chipsector

    ActueelData & AI

    EU investeert bijna 2 miljard in digitale innovatie

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs