Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure

Snellere aanvallen op internet

09 oktober 2003 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructure
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Symantecs halfjaarlijkse analyse van aanvallen op internet laat zien dat virusschrijvers zich steeds meer richten op recent gepubliceerde zwakheden met een hoog bedreigingspotentieel.

Top tien

Nederland is doorgedrongen tot de top tien van landen van waaruit de meeste internetaanvallen komen. Het heeft Taiwan van de achtste plaats gestoten door 2 procent van de internetaanvallen voor zijn rekening te nemen. In het eerste halfjaar van 2003 kwamen de meeste aanvallen nog steeds uit de Verenigde Staten (51 procent). De nieuwe positie zegt waarschijnlijk meer over de opkomst van breedband internet in Nederland dan over het aantal virusschrijvers. De herkomst van een virus of worm is te bepalen aan de hand van het ip-adres, waaruit een specifiek land te herleiden valt. Dit is vaak niet het adres van de server of computer die de virusschrijver gebruikt, maar van onbeveiligde of overgenomen systemen die de schrijver gebruikt om zijn internetaanval te lanceren. Veel computers die via dsl of de kabel aan internet hangen zijn slecht beveiligd.
Bedreigingen die karakteristieken van virussen, wormen en Trojaanse paarden combineren om zich te verspreiden vormen de gevaarlijkste trend in internetaanvallen. Dit stelt Symantec in zijn nieuwste versie van het Internet Security Threat Report, waarin het trends en ontwikkelingen in internetaanvallen over het eerste halfjaar van 2003 analyseert. Bij twintigduizend wereldwijd verspreide systemen is informatie over internetaanvallen verzameld. Ruim dertig van de vijftig meest voorkomende internetbedreigingen in het eerste halfjaar van 2003 gebruikte een combinatie van aanvalstechnieken. Het laatste halfjaar van 2002 waren dat er nog maar 26 van de vijftig. Dit is een stijging van 20 procent.
De snelle verspreiding is de gevaarlijkste eigenschap van gecombineerde bedreigingen. Een voorbeeld van zo’n aanval, Sql slammer, infecteerde in januari van dit jaar in minder dan een uur honderdduizenden systemen over de hele wereld. Deze snelle verspreiding was mogelijk doordat een dergelijke bedreiging meerdere technieken combineert om systemen te infecteren. Dit vergroot het bereik en de verspreidingssnelheid. Daarnaast stellen gecombineerde bedreigingen niet alleen de beveiliging van internetsystemen op de proef, maar zorgen ze ook voor onnodige belasting van systemen en slokken ze veel capaciteit van netwerkverbindingen op.

Patchbeleid

Het aantal gerapporteerde zwakheden in software is opnieuw toegenomen met 1432 tot ongeveer achtduizend bekende lekken in vierduizend softwaresystemen. Gecombineerde bedreigingen maken gebruik van meerdere bekende zwakheden in software. Misbruik van relatief nieuwe zwakheden stelt hen in staat om firewalls en anti-virussoftware te omzeilen. De beste remedie is zo snel mogelijk verbeterde versies van de softwarefabrikant te installeren om de lekken te dichten. Bedrijven en consumenten nemen daar nog steeds veel tijd voor of komen er zelfs niet aan toe. Analyse van de internetaanvallen laat zien dat virusschrijvers zich steeds meer richten op recent gepubliceerde zwakheden met een hoog bedreigingspotentieel. Symantec verwacht dat deze trend in de toekomst doorzet. Het adviseert bedrijven om voorrang te geven aan het patchbeleid en de grootste bedreigingen het eerst op te lossen. < BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    shutterstock_2492545613

    Partnerartikel
    Digital Transformation

    Digitale transformatie én digitale aut...

    Organisaties willen sneller digitaliseren, slimmer werken met data en profiteren van de mogelijkheden van cloudtechnologie en kunstmatige intelligentie. Tegelijkertijd groeit de behoefte om controle te houden over gegevens, infrastructuur en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Bij voorkeur Europees

    IT Industry news

    Auctivo veilt 144 vintage Apple-items

    IT Industry news

    40 miljoen beschikbaar voor wedstrijd energiezuinige ai-chips

    Cloud & Infrastructure

    EU-labelsysteem voor energie- en watergebruik in datacenters

    Cloud & Infrastructure

    Kort: 18 miljoen voor nieuwe zeekabel, Accenture en Anthropic in aanval tegen ai‑risico’s (en meer)

    IT Strategy & Governance

    Eurofiber gaat Groningse ai-fabriek huisvesten voor Surf

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs