Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Teradata richt zich meer op nutsbedrijven

13 december 2010 - 15:31ActueelData & AITeradata

Teradata, leverancier van datawarehouses en enterprise analytics, wil meer van zijn oplossingen verkopen aan de utility sector, zoals energie-, water of elektriciteitsbedrijven. Dat komt doordat steeds meer Europese overheden hun belangen in energiebedrijven afstoten en energiebedrijven grote hoeveelheden data van ‘slimme energiemeters’ willen analyseren.

Dit zegt Darryl McDonald, executive vice president, business development en marketing bij Teradata, in een gesprek met Computable. ‘Energiebedrijven worden steeds groter en krijgen steeds meer grote hoeveelheden data te verwerken. Dat komt doordat energiebedrijven grote hoeveelheden data, die afkomstig zijn van nieuwe slimme energiemeters, willen analyseren. Omdat steeds meer huishoudens nieuwe slimme meters krijgen, is er een golf van veel nieuwe data in aantocht. Teradata gaat hierop inspelen met zijn datawarehouse en enterprise analytics-oplossingen.

Slimme meters
In Europa moet Teradata nog zijn eerste klanten zien binnen te halen, zo erkent McDonald. Maar in Noord-Amerika heeft het bedrijf wel klanten binnengehaald, zoals Southern California Edison, een elektriciteitsbedrijf. De datawarehouse oplossingen van Teradata gaan daar de data uit slimme meters analyseren.

Teradata vliegt deze markt aan met diverse partners. Zo werken Itron en Teradata samen in het bouwen van zogenaamde Active SmartGrid Analytics, een software analytics-platform voor energiebedrijven. De Active SmartGrid Analytics bestaat uit Teradata Active Enterprise Data Warehouse, het Utility Logical Data Model en de Itron Enterprise Editio Meter Data Management (IEE MDM).

Smart grid data analytics
Teradata speelt met zijn utility strategie in op de groeimarkt van ‘smart-grid data analytics services’. Deze markt is in 2010 wereldwijd goed voor 356 miljoen dollar, maar in 2015 is deze markt goed voor 4,2 miljard dollar, zo staat in een rapport van onderzoeksbureau Pike Research. In het rapport staat dat energiebedrijven ruwe data die vanuit slimme meters afkomstig is willen vertalen naar realtime informatie. Met de laatste informatie kan een energiebedrijf dan sneller inspelen op klantgedrag, zoals energieverbruik, het versturen van rekeningen en pieken van energiegebruik, aldus Pike Research. Ict-bedrijven zoals Accenture, HP, IBM, Microsoft, Oracle, SAP, Siemens en Teradata spelen op deze markt in. Er zijn echter ook nichespecialisten die smart-meter data management oplossingen bieden zoals, Aclara Software, Ecologic Analytics, Itron eMeter, Olameter en NorthStar Utilities.

Meer over

BesturingssystemenSoftwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging van AI in de praktijk

    AI is hot, maar de praktijk binnen grote organisaties blijkt weerbarstig. Stop met brandjes blussen; zo schaal en beveilig je met succes.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Jacob Spoelstra blazen vermoeiend
    ChannelOverheid

    Spoelstra Spreekt: Van het kastje

    inhaalrace behind the curve
    ActueelGovernance & Privacy

    Kort: Euro-tech steunt DSA, ciso’s behind the curve, massaclaim labhack loopt in miljoenen (en meer)

    Copilot
    ActueelSecurity & Awareness

    Microsoft Copilot liet geheime toegang tot bedrijfsdata toe 

    AchtergrondCarrière

    Gazonnetje of golfbaan maaien via de cloud

    ai employee ai-werknemer
    ActueelData & AI

    Kort: Overheid start NEN 7510-onderzoek naar labhack, ai neemt banen over en is grootste internetgebruiker (en meer)

    Joost Smit
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Op deze vier paarden zet Google Cloud in

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs