Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Salesforce: ons crm werkt als Facebook

08 december 2010 - 22:38ActueelInnovatie & TransformatieSalesforce
Pim van der Beek
Pim van der Beek

De nieuwste release van Sales Cloud 2 (crm als webdienst) van leverancier Salesforce.com is gebaseerd op de manier waarop Facebook en Twitter werken. In de filosofie van de leverancier uit Californië wordt bedrijfsinformatie niet langer opgeslagen in een mappenstructuur, maar ontstaat er een informatiestroom volgens het ‘publiceer en reageer-principe’ van sociale netwerksites. Daardoor moet de vindbaarheid van informatie en de productiviteit van medewerkers stijgen.

Directeur Marc Benioff: ‘We hebben het gebruik van internetapplicaties voor consumenten als leidraad genomen voor de ontwikkeling van de nieuwe software. We stelden ons de vraag, waarom werkt bedrijfssoftware niet zoals Facebook of Twitter?’

Tijdens het gebruikerscongres Dreamforce in San Francisco deed de directeur een boekje open over de ontwikkeling van de nieuwe programmatuur. De leverancier stelt dat bedrijven overstappen van op de database en documentbeheer gerichte crm naar een manier van werken die gebaseerd is op de bedrijfsprocessen.

Bij de nieuwe software speelt mobiliteit ook een rol. De leverancier ziet de mogelijkheid om de software te gebruiken op mobiele apparaten niet langer als een add-on (optionele keuze red.), maar als basis van het gebruik van bedrijfssoftware, omdat medewerkers dan overal toegang kunnen krijgen tot relevante bedrijfsinformatie.

Gratis chatter
Een belangrijk onderdeel van de crm-software is Chatter. Via die chatfunctie kunnen betrokkenen direct met elkaar communiceren en informatie over verkoop en klanten koppelen aan de achterliggende bedrijfsinformatiesystemen.

De leverancier ziet Chatter als een belangrijke ondersteuning van bedrijfsprocessen. Het stelt dat de respons op e-mails steeds minder is en dat medewerkers wel reageren als ze direct worden benaderd. Om de adoptie van Chatter te vergroten, komt de leverancier met een gratis versie van die programmatuur. Het gaat dan om een chatfunctie die de werkzaamheden ondersteunt. Voor koppelingen met achterliggende bedrijfssystemen moet wel worden betaald.

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ActueelOverheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    AchtergrondData & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ActueelData & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs