Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Red Hat koopt Netscape-restant

07 oktober 2004 - 22:00AchtergrondSoftware & Development
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Red Hat heeft voor 20,5 miljoen dollar in contanten de serversoftware van het voormalige Netscape gekocht van Time Warner. Dat mediaconglomeraat, voorheen AOL Time Warner, kocht Netscape in 1998 voor 4,2 miljard dollar.

Ook Sun Microsystems was destijds betrokken bij de Netscape-uitverkoop. Het kreeg via de iPlanet-joint venture met AOL de serversoftware van de browserproducent in handen. De Open Network Environment en het huidige Java Enterprise System van de serverleverancier bevatten stukken van die Netscape-nalatenschap.
Red Hat koopt nu software die is doorontwikkeld uit de codebasis vóór de afsplitsing naar Sun, en wil die uitbrengen als ‘open source’. Vice-president Joe Keller van Sun uit scherpe kritiek: “Red Hat koopt antieke software. Het zocht altijd de beste ‘open source’-software voor zijn portfolio, maar nu koopt het de oudste commerciële software om die ‘open source’ te maken.”

Bovenop Linux

Red Hat-ceo Matthew Szulik zegt dat de aankoop – die ook zo’n vijftig ontwikkelaars omvat – past in zijn strategie om meerwaarde te zoeken in applicaties en systemen boven op Linux. Dit draagt de Linux-distributeur al sinds afgelopen zomer uit (‘Red Hat kijkt omhoog’, ). Szulik merkt op dat de Netscape-koop Red Hat ook de gelegenheid biedt zijn marktaandeel bij grote ondernemingen en overheidsinstanties uit te breiden.< BR>

Meer over

BesturingssystemenOpensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Resultaatgericht Samenwerken (RGS).

    RGS is een gestructureerde methode die vastgoedprofessionals direct ondersteunt bij kwaliteitsverbetering, kostenefficiëntie en verduurzaming.

    Computable.nl

    De principes van cloud-native techniek

    Cloud-native technologieën voegen flexibiliteit, schaalbaarheid en beveiliging toe en verlagen de operationele kosten voor de IT-omgeving. Hoe dragen Kubernetes, KEDA en AKS hieraan bij?

    Meer lezen

    ActueelData & AI

    Europese beurzen voor grensverleggend UvA-onderzoek in it

    AchtergrondSoftware & Development

    License to bill

    AchtergrondData & AI

    Ai-bedrijf Braincreators stelt de mens weer centraal in nieuwe koers

    ActueelSoftware & Development

    Europese tech hongert naar Navo-orders

    ActueelOverheid

    Gemeente Breda verruilt Centric voor Unit4

    ActueelSoftware & Development

    Kort: Elastique op Sri Lankaans avontuur, Panasonic helpt The AA, Main koopt Carwise-duo (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs