Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Overnames vullen gaten Windows

13 oktober 2005 - 22:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Microsoft had Windows al voorzien van een firewall. Nu komt het concern met concrete plannen voor de recent overgenomen antimalware-bedrijven.

Microsoft-ceo Steve Ballmer heeft de plannen voor het bestrijden van kwaadaardige code uiteengezet. Komend jaar moet volgens de huidige voorzichtige planning nieuwe, gecombineerde antivirus- en antispyware-software verschijnen. Daarnaast komen het (reeds enige tijd geplande) derde Service Pack voor Windows XP en het tweede SP voor Windows Server 2003, maar die pakketten zullen vooral of zelfs alleen bugfixes bevatten.
De aangekondigde Client Protection-applicatie (codenaam Jamaica) is gericht op systeembeheerders en betreft laptops, desktops en bestandsservers. De software moet dan ook een centrale beheeromgeving en uitgebreide rapportagemogelijkheden bieden. Dit in tegenstelling tot Microsofts reeds verschenen antispyware (officieel nog steeds in bèta) die puur op eindgebruikers is gericht.

Directe concurrentie

Het geplande antimalware-combinatiepakket verschijnt dit jaar nog als bèta. Microsoft houdt nog een forse slag om de arm wat betreft de verschijningsdatum; Ballmer spreekt van 2006 als ‘doeldatum’. Zijn bedrijf gaat hiermee de directe concurrentie aan met leveranciers als Symantec en McAfee, waarmee het ook een strategische alliantie heeft op het gebied van beveiliging.
Symantec heeft al informeel geklaagd bij de antitrusttak van de Europese Commissie, die Microsoft nog altijd in de gaten houdt. De Windows-leverancier kondigde twee jaar geleden al aan met een antivirusproduct of -dienst te zullen komen, maar bleef tot op heden vaag over de manier waarop dat op de markt zou komen.
Nu blijkt dat het een gecombineerd product wordt, zoals de meeste antivirus al is uitgebreid tot antimalware. Microsoft brengt het als product uit, maar overweegt ook een dienst met jaarlijkse abonnementskosten per gebruiker of per apparaat. Prijzen zijn nog onbekend. Bijwerken gebeurt via de Microsoft Update Service.
Die opwaarderingsdienst is overkoepelend voor Windows Update en omvat al andere applicaties zoals Office. Het concern biedt consumenten en kleinere ondernemingen in de Verenigde Staten al toegang tot voorproefje Windows OneCare. Die automatische pc-gezondheidsdienst biedt naast antimalware ook een bidirectionele firewall.

Ingekocht

De door Microsoft aangeboden antimalware-pakketten en -functionaliteit komen voort uit de overnames van enkele leveranciers op dit gebied; GeCAD en Giant Software. Hetzelfde geldt voor de eveneens binnenkort verschijnende antivirus- en antispamsoftware Antigen voor mail- en berichtenservers, zoals het eigen Exchange. Deze antimalware is gebaseerd op de technologie van het recent gekochte Sybari Software.
 
http://beta.windowsonecare.com

Meer over

BesturingssystemenFirewall

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Onderzoek naar lasergebaseerde 3d-printen onder water

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Tikkie deelde lintjes uit op Koningsdag, Zsolt Szabó adviseur van Accenture (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Kabinet verdedigt tijdelijk verwijderen van rapport over Amerikaanse ‘Sovereign Cloud’

    Zorg

    Dit zijn de 6 meest besproken thema’s tijdens Zorg & ICT

    Innovatie & Transformatie

    Europa blijft hangen in industrie-erfenis, digitalisering fabriek stokt

    Innovatie & Transformatie

    Dassault Systèmes en Omron vangen digital twin én fabriek in één keten

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs