Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Microsofts Ballmer wil Linux-bastions aanpakken

27 oktober 2005 - 22:00AchtergrondData & AI
Jasper Bakker
Jasper Bakker

De strijd tussen open en closed source spitst zich nogal toe op Linux versus Windows. Microsoft-ceo Steve Ballmer verklaarde vorige week de sterke punten van Linux aan te willen pakken.

Ceo Steve Ballmer van Microsoft gaf vorige week op een bijeenkomst van onderzoeksbureau Gartner aan Linux zeer serieus te nemen als tegenstander. De topman zei dat zijn bedrijf nu specifiek mikt op de bastions waar Linux sterker is qua functionaliteit dan het eigen Windows Server. Dit zijn rekenclusters voor zware toepassingen, webhosting, taakspecifieke servers (server appliances) en Unix-migratie.

Tegenzetten

Eerstgenoemde betreft van oorsprong wetenschappelijke rekenklussen, maar tegenwoordig in toenemende mate ook bedrijfstoepassingen voor bijvoorbeeld datamining en (daarmee) business intelligence. Microsoft werkt hiervoor al enige tijd aan een clusteruitvoering van Windows Server (Computer Cluster Edition) met bijbehorende applicatie-ontwikkeltools. Ongeveer 20 procent van alle Linux-systemen bestaat uit clusters, aldus Ballmer.
Het tweede bastion is al enigszins aangepakt met de nieuwe versie van webserver IIS in Windows Server 2003. De nieuwe versies van ontwikkelpakket Visual Studio en ASP.NET moeten het aandeel in de hosting-markt, ook voor ‘lichtgewicht’ sites, vergroten. Het derde Linux-terrein wordt al wat bestookt, onder meer met de opslaguitvoering van Windows Server. Het is echter nog onduidelijk hoe Microsoft aandeel wil veroveren in de markt voor ingebedde serversoftware, waar aanpasbaarheid van de code en lage of geen licentiekosten cruciaal zijn.

Betere Unix

Het laatstgenoemde bastion is Ballmer met name een doorn in het oog. Hij geeft aan dat Microsoft slechts 25 procent van de contracten wint voor migraties van Unix-varianten als Solaris (van Sun Microsystems) en AIX (van IBM). Linux is een logisch alternatief vanwege de relatieve verwantschap met Unix. “We hebben nog wel wat werk te doen. Het zal een mooie dag zijn wanneer ik hier sta en kan vertellen dat we een beter Unix hebben dan Linux.”
Ballmer stelt dat het geheel aan software van zijn bedrijf betere resultaten geeft tegen lagere kosten dan Linux. Hij verwijst daarmee naar de totale eigendomskosten (tco) die volgens Microsoft lager liggen voor het eigen besturingssysteem. “Mensen zullen dus voor Windows kiezen.” Unix-leverancier en Linux-voorstander IBM heeft echter onderzoek laten uitvoeren waaruit blijkt dat Linux juist een lagere tco heeft.

Meer over

BesturingssystemenBusiness IntelligenceLinux

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Beveiliging van AI in de praktijk

    AI is hot, maar de praktijk binnen grote organisaties blijkt weerbarstig. Stop met brandjes blussen; zo schaal en beveilig je met succes.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Teamvalue

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een...

    Azure biedt organisaties schaalbaarheid, flexibiliteit en toegang tot een breed scala aan diensten. Toch zien veel organisaties hun kosten ongemerkt...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    AI is geen hype en zelfs groter dan de industriële revolutie

    Data & AI

    CWI verhoogt met ai dataveiligheid VN-crisisplatform

    ai in de zorg
    Overheid

    Slimme zorg vraagt om slimme data: VWS bouwt versneld aan ai-infrastructuur

    ai klusjes gig
    Data & AI

    Kort: Java en ai-tools vernieuwd, klusjes scoren (en meer)

    ai
    Data & AI

    VS nog op kop in ai-race, maar China wil meer riskeren voor opschalen

    Carrière

    Deloitte: geen verband tussen inzet ai en personeelskrimp

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs