Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Budget geld planning

Minder budget voor ‘keeping the lights on’

30 maart 2020 - 16:033 minuten leestijdAchtergrondCloud & InfrastructuurBoomi
Teus Molenaar
Teus Molenaar

Gewoonlijk gaat men ervan uit dat van de it-budgetten 80 procent gaat naar het draaiende houden van de bestaande infrastructuur en applicaties (‘keeping the lights on’). Recent onderzoek onder 825 enterprise architecten in Europa en de Verenigde Arabische Emiraten laat zien dat het gemiddeld slechts gaat om 35 procent van het budget. In Nederland ligt het op 34 procent. De rest wordt hier verdeeld over it-modernisering (36 procent) en innovatie (30 procent).

De studie is uitgevoerd door onderzoeksbureau Coleman Parks in opdracht van Boomi, een dochterbedrijf van Dell Technologies. Het onderzoek was ingegeven door na te gaan hoe het zit met het ‘Erp Innovator’s Dilemma’: fors investeren in het langdurige en complexe proces om de enterprise resource planning (erp) te moderniseren, of achterop raken bij concurrenten die dat risico wel durven te nemen.

De antwoorden leveren verrassende inzichten. Zo blijkt 68 procent van de it-afdelingen bij Europese organisaties al druk bezig te zijn om zakelijke applicaties naar de cloud te brengen, terwijl 53 procent zich concentreert op het moderniseren van legacy erp-toepassingen om strategische groei mogelijk te maken.

Verder heeft 36 procent aan zijn erp-toepassingen nu nog hoofdzakelijk on-premise te hebben draaien, met hier en daar wat cloud – maar over twaalf maanden verwacht maar liefst 80 procent van de Nederlandse respondenten hun erp-applicaties hoofdzakelijk of zelfs volledig (46 procent) in de cloud te hebben draaien.

In de rest van Europa gaat de overstap zelfs nog iets harder: gemiddeld 56 procent verwacht over een jaar erp volledig in de cloud te draaien. In heel Europa is niet één respondent meer te vinden die over twaalf maanden verwacht alleen nog on-premise erp-oplossingen te hebben draaien (nu nog gemiddeld 23 procent in Europa; 30 procent in Nederland).

Integratie is uitdaging

De redenen die de Nederlandse respondenten noemen om hun erp naar de cloud te brengen, zijn met name verbeterde efficiency (71 procent), hogere it-flexibiliteit (67 procent) en kostenoverwegingen (50 procent). Daarin wijkt Nederland iets af van de rest van Europa, waar erp vooral naar de cloud gebracht wordt voor grotere zekerheid over beschikbaarheid, prestaties en beveiliging (58 procent) en ondersteuning van zakelijke groei (55 procent).

Respondenten zien modernisering van hun erp-landschap als de beste oplossing om met name de klantervaring te verbeteren (48 procent) en de bedrijfscontinuïteit te garanderen door betere integratie van kernapplicaties (44 procent).

92 procent van de Nederlandse respondenten werkt op dit moment aan standaardisatie en consolidatie van applicaties. 88 procent wil zijn toepassingen moderniseren en 82 procent werkt aan de migratie van infrastructuur naar de cloud. Bij het moderniseren van hun it-omgeving zien Nederlandse respondenten vooral uitdagingen in de complexiteit van moderne hybride it-omgevingen (48 procent), data governance issues (42 procent) en integratie (een gebrek aan integratievaardigheden en een gebrek aan de juiste integratie tools, beide 40 procent).

Het verbaast dan ook niet dat Nederlanders met name op zoek zijn naar integratie-oplossingen die overweg kunnen met complexe hybride it-omgevingen (44 procent), en die in staat zijn data te verwerken uit een grote verscheidenheid van databronnen en apparaten (42 procent).

Verschuiving

Derek Thompson, directeur EMEA bij Boomi: ‘It-managers mogen met recht trots zijn op de initiatieven die ze nu ontplooien om innovatie te stimuleren, en tegelijkertijd de kosten terug te dringen van tientallen jaren oude technologie. Het is bemoedigend te zien dat nu meer geïnvesteerd wordt in de modernisering van applicaties en digitaal gedreven business innovatie.’ 

Thompson merkt dat Europese organisaties nu de mogelijkheden zien die cloudgebaseerde toepassingen te bieden hebben. ‘Zij verschuiven hun investeringen naar initiatieven die meer strategische groeimogelijkheden bieden, zowel op het gebied van erp als crm en iPaaS. De modernisering van erp vraagt ook om moderne integratietechnologieën.’

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Well-Architected: slim bouwen en beheren in de cloud

    Een paper met concrete handvatten om cloud-architectuur naar een hoger niveau te tillen.

    Meer lezen

    Gebouw TU/e
    ActueelCloud & Infrastructuur

    TU/e vervangt vpn en voegt mfa toe na cyberaanval

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Eigen ai-assistent Amsterdam, NIS2-manager Atos, DSA-check ACM en…

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    kaasschaaf
    ActueelCarrière

    VodafoneZiggo schrapt 400 banen

    cybercrime
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Rijkswaterstaat moet vaart maken met beveiligen van bruggen en sluizen

    Bord van Mediamarkt
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Mediamarkt licht ‘onbeperkte’ cloudopslag van eigen telecommerk toe

    3 reacties op “Minder budget voor ‘keeping the lights on’”

    1. Een oudlid schreef:
      1 april 2020 om 08:27

      Betreffende de uitkomsten van dit soort onderzoeken is het goed om eerst te kijken naar de onderzoeksmethode want de waarde van het antwoord wat je krijgt is afhankelijk aan wie je het vraagt. Als ik aan de kalkoen vraag wat het kerstdiner moet worden dan zal deze naar alle waarschijnlijkheid niet zeggen kalkoen. Het zal meer dan toevallig zijn dat het onderzoek zich geografisch tot Europa en de Verenigde Arabische Emiraten beperkt en dat uitkomsten precies passen bij de markt van de sponsor.

      Veel Enterprise architecten zijn geconditioneerd aangaande de cloud maar vanuit het veld hoor ik berichten dat de dwang vanuit de leveranciers om naar een cloud model te gaan duur en traag is. De rode innovatie aangaande de kosten zorgt dan ook voor een omgekeerde beweging, de TCO over 5 jaar van eigendom is soms tot wel 70% lager dan een oplossing op basis van huur. Aangaande de TCO moet je namelijk ALLE kosten meenemen en niet alleen de CapEx voor 3 jaar zoals gebruikelijk bij Dell. Bij adoptie van cloud technologie en een circulair gebruik van hardware middels het principe van SDDC verdien je dus geld.

      Enterprise architecten zijn veelal geen boekhouders, ze zijn geconditioneerd om naar de mogelijkheid van morgen te kijken zonder rekening te houden met kosten van verandering. Projectkosten voor migraties zitten niet in hun modellen en ook de onderhoudskosten opgesplitst naar de componenten ontbreken in visionaire praatplaten met als gevolg weinig invulling aan de verplichte circulaire eisen. Nieuwe Europese wetgeving dwingt tot herziening van het ontwerp op basis van klimaatdoelstellingen.

      Login om te reageren
    2. Will Moonen schreef:
      3 april 2020 om 06:13

      @OudLid:

      “de TCO over 5 jaar van eigendom is soms tot wel 70% lager dan een oplossing op basis van huur”

      Kan je me helpen aan bronnen die hier wat over schrijven en eventueel bevestigen?

      Login om te reageren
    3. Een oudlid schreef:
      3 april 2020 om 12:30

      Will,
      Zeker heb ik rapporten die uitspraak onderbouwen maar deze ga ik niet met je delen want dat is zoals je heel goed weet commerciële informatie. Ik vraag toch ook niet wat jij verdient met je ‘health checks’ als consultant?

      Daar komt nog eens bij dat ik je het verhaal 6 jaar geleden al vertelde toen iedereen nog riep dat de cloud goedkoper was terwijl ik – zoals je terug kunt lezen op dit portaal – stelde dat de cloud wel kansen biedt maar geen wonderen. Een statement dat door analisten, waaronder Gartner, bevestigd is want hybrid cloud is de nieuwe realiteit. 6 jaar geleden noemde mijn toenmalige werkgever dat concept de Hybrid Enterprise en uitkomsten van het ‘Workload Placement Decision Model’ zijn real-life klantencases. Gezien het feit dat de IP van dit model niet bij ligt mag ik je aangaande de rode innovatie van kostenbesparing niet wijzer maken.

      Ik kan je wel één tip geven betreffende het aandeel van de licentie-, onderhouds- of abonnementskosten voor de toegankelijkheid van je data. Tenslotte hebben verschillende software leveranciers deze truc ondertussen ook door en hebben ze hun licenties veranderd zodat ik daarmee geen geheim verklap.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs