Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

IT’er die van buitenlucht houdt kan naar Canada

25 september 1997 - 22:00AchtergrondCarrière
Stan de Jong
Stan de Jong

Avontuurlijke en natuurminnende IT’ers kunnen zo aan de slag in Canada. Het Amsterdamse ODG Recruitment International hoopt binnenkort enkele honderden IT’ers te werven voor tijdelijk en langdurig werk in Canada. Volgens het wervingsbureau is het verkrijgen van een visum geen probleem.

Net als de hele Westerse wereld kampt Canada met een tekort aan IT-specialisten. Vooral in de bloeiende regio Ontario. De werkgelegenheid groeit hier sterk: er zijn sinds februari 118.000 banen bijgekomen. Met name computer- en service-bedrijven hebben moeite voldoende mensen te vinden. Het gaat bijvoorbeeld om Sap-consultants, systeemontwerpers met Unix-ervaring, netwerkmanagers en software-trainers.
Als iemand deze schaarse vaardigheden bezit doet de immigratiedienst niet moeilijk, zegt Grant King, directeur van ODG. Canada is nog steeds immigratieland bij uitstek. Er komen jaarlijks 220.000 gelukzoekers (bijna 1 procent van de bevolking) het land binnen, waaronder 1000 Nederlanders. Het betreft met name drie categorieën. Nederlanders met familiebanden in Canada, boeren, en werknemers met specifieke technische vaardigheden. Onder die laatsten zitten weer relatief veel IT’ers. De Nederlandse gemeenschap telt meer dan een kwart miljoen mensen. Zij behoort tot de succesvolste groep immigranten.

Salarisniveau

Maar waarom zou een IT’er in godsnaam naar Canada gaan? De arbeidsmarkt is hier zo krap dat je overal waar je wilt aan de slag kunt. Anders dan bedrijven beweren, lijken de salarissen ook behoorlijk te stijgen. Grant beseft dit terdege. Gouden bergen kan hij niet beloven. De salariëring voor een ervaren IT’er ligt in Canada ongeveer op het niveau van Nederland.
"Maar Canada is geen Nigeria. We denken IT’ers te trekken die de Amerikaanse levensstijl aantrekkelijk vinden. Grote huizen, mooie ongerepte natuur, mogelijkheid tot buitensporten. Voor IT’ers met outdoor-mentaliteit heeft het veel te bieden." Canada is bovendien, anders dan de VS, een behoorlijk ontwikkelde verzorgingsstaat, benadrukt King. Op 14 oktober kunnen belangstellenden bij ODG een seminar volgen waarin ze nog meer over het land kunnen horen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.

    Datagedreven integrale aanpak van complexe casuïstiek in het sociaal domein (Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    osapiens

    Hoe Solo midocean van duurzaamheidsregels een groeikans maakt (Osapiens)
    Pijl naar rechts icoon

    AI Flitsmeester

    Interactieve flitskaarten (AI Flitsmeester)
    Pijl naar rechts icoon

    AgentsLab

    AgentsLab
    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    Genesys Cloud Agentic Virtual Agent powered by LAMs (Genesys Cloud)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Nederland en België in Europese top vijf voor telewerk

    Carrière

    Spoelstra Spreekt: Suf

    Innovatie & Transformatie

    Inzending projecten Computable Awards verlengd

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Equinix maakt scholieren warm voor datacenters, Paul Brainerd overleden (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    ASML sleept megadeal SK Hynix binnen

    Overheid

    Hoe Noord-Korea westerse it-bedrijven op industriële schaal infiltreert

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs