Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Intermodulair in de piepzak

09 september 2004 - 22:00AchtergrondCarrière
Rik Sanders
Rik Sanders

Het Centrum voor Werk en Inkomen verleent geen toestemming aan het collectief ontslag voor 26 medewerkers van softwarehuis Intermodulair. Directeur Arnold Willems staat voor een groot probleem. De vakbond is onaangenaam verrast.

Het Amsterdamse softwarehuis, gespecialiseerd in administratieve it-oplossingen voor mainframe- en AS/400-oplossingen, verkeert in zwaar weer. Directeur Willems wil daarom 26 medewerkers ontslaan, waarna er ruim vijftig overblijven. De bekrachtiging van het collectief ontslag leek slechts een formaliteit. Met de bonden was een sociaal plan overeengekomen en Willems had op advies van FNV Bondgenoten vooraf de zaak met het CWI doorgesproken om goed beslagen ten ijs te komen bij het indienen van de aanvraag voor het collectief ontslag.
Volgens Carla Kiburg, bestuurder bij FNV Bondgenoten, heeft een ambtenaar van het CWI daarna zes personeelsleden gehoord die zich mondeling verweerden tegen het dreigende ontslag. “De verweren zijn doorgegeven aan de ontslagadviescommissie die daarop besloot een ontslagvergunning aan de werkgever te onthouden. Voor zover ik begreep, en dat heb ik nog nooit meegemaakt, is deze beslissing genomen zonder wederhoor van de werkgever. Dan is er sprake van een onzorgvuldige toetsing.”
De reden voor de weigering is haar niet duidelijk. Kiburg vertelt dat de vakbond medewerkers weliswaar altijd adviseert om een verweer in te dienen tegen een ontslagaanzegging, omdat anders de ww-uitkering in gevaar kan komen, maar in de meeste gevallen betreft het een formaliteit. Dat was ook haar verwachting bij Intermodulair. “Het gaat om een valide reorganisatie, waarbij zorgvuldig te werk is gegaan.” Directeur Willems laat ondanks herhaaldelijk aandringen weten “niets nieuws” te melden te hebben.
Volgens Kiburg ontstaat er voor Intermodulair een penibele situatie. “Het bedrijf is niet in staat om die 26 medewerkers nog een tijd in dienst te houden. Daarmee komt de werkgelegenheid van de andere werknemers ook in gevaar. Bovendien staat het sociaal plan, waarin een outplacementregeling is opgenomen, nu op losse schroeven.” De vakbondsbestuurder somt een aantal keuzes op die voor Willems nog open staan. Hij kan opnieuw een verzoek indienen bij het CWI, maar dat duurt lang en er moet aan nieuwe eisen worden voldaan (zoals het opstellen van functieomschrijvingen die er nu niet zijn). Hij kan naar de kantonrechter stappen, maar ook daar is de uitslag ongewis. Of hij vraagt surseance aan en eventueel daarna het faillissement van het bedrijf.< BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Marga Reuver nieuwe voorzitter Dutch Cloud Community

    Overheid

    Haperende it bij OM brengt rechtsstaat in gevaar

    Onderwijs

    Tech-hub Molengeek verdacht van financiële malversaties

    Carrière

    Computable Awards: de hoogmis van de ict-sector

    Winnaars Computable awards 2025
    Carrière

    Zo hebben jury en publiek gestemd bij de Computable Awards 2025

    Innovatie & Transformatie

    Hulde aan de winnaars van de Computable Awards 2025

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs