Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Vaste baan met freelance-trekjes

04 september 1997 - 22:00AchtergrondCarrière
Stan de Jong
Stan de Jong

De vrijheid van een freelancer versus de zekerheid van een werknemer met een vast contract. Provida Software, een jong IT-bedrijf in Mijdrecht dat vooral werkt met Progress-software, beweert hiertussen de gulden middenweg gevonden te hebben.

Werknemers komen in vaste dienst van Provida, maar opereren voor een deel als zelfstandige. Met elke nieuwe collega wordt een vrijwel gelijk beloningsbedrag afgesproken. Naar eigen inzicht en voorkeur reserveert de werknemer daarvan een deel voor zijn lease-auto, ziektekostenverzekering, pensioen, werkplek of opleidingen. De employé wordt bovendien aandeelhouder. Zo kan hij meebeslissen over strategie, groei en personeelsbeleid van de onderneming.
"Er is een grote groep IT’ers die de eigenschappen mist om echt freelancer te worden. Ze willen een collegiale sfeer, verzekerd zijn tegen ziekte en arbeidsongeschiktheid, een vaste werkplek. Aan de andere kant willen ze meer flexibiliteit in hun werk", aldus Bert-Jan den Hertog, een van de oprichters van Provida.
Den Hertog geeft toe dat de echte dare-devil niet snel voor Provida zal kiezen. De freelancer-in-hart-en-nieren wil direct verband zien tussen prestatie en beloning. Bij Provida krijgt hij een vast salaris. Productieve en minder productieve jaren worden tussen de collega’s gemiddeld.

Presteren

Een ondernemende IT’er is liefst eigen baas. Hij wenst de vrijheid opdrachten te weigeren of aan te nemen. Ook hieraan kan Provida niet voldoen. Vanaf het moment dat een nieuwe kracht is aangenomen, moet hij immers presteren. Dat kan alleen als er al een aantal opdrachten in portefeuille zit. Kortom: de werknemer zal toch eerst een beetje naar de pijpen van zijn baas moeten dansen.
Na verloop van tijd wil Provida de werknemer echter meer vrijheid geven. Hij moet de mogelijkheid hebben zijn eigen klantenkring op te bouwen. Uiteraard komen de revenuen wel toe aan de hele onderneming. SJ

Meer over

Progress 4GL

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Software & Development

    Python-stichting wijst forse overheidssubsidie af door controversiële voorwaarden

    Carrière

    RightBrains maakt de winnaars van de 2025-awards bekend

    Jacob Spoelstra blazen vermoeiend
    Overheid

    Spoelstra Spreekt: Kleuter

    Carrière

    Digitale voorvechtster Kathmann met voorkeurstemmen terug in de Kamer

    Data & AI

    Ai bij verzekeraar Achmea

    Data & AI

    Ai implementeren? Bij high performers is dit mensenwerk

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs