Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

‘Arbeidsmarkt trekt voorzichtig aan’

26 augustus 2004 - 22:00AchtergrondCarrière
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

De arbeidsmarkt voor ict’ers verbetert iets. Grote ict-dienstverleners als Atos Origin, Logica CMG en BT Syntegra zoeken elk honderden nieuwe krachten, en ook kleinere ict-bedrijven zijn op zoek naar ervaren medewerkers. “Maar we blijven voorzichtig.”

Tussen alle vacatures vallen vooral die voor SAP-specialisten op. “Er speelt veel op erp-gebied”, zegt Jacqueline Terpstra, marketing directeur bij Atos Origin. Bedrijven die bezig zijn met overnames en fusies willen volgens haar naast de financiële- ook de productieomgevingen goed op elkaar aansluiten. Dat vertaalt zich in een stijgende vraag naar ict’ers met kennis van SAP, Siebel en Oracle. “Het aantal bankzitters is bij ons nog nooit zo laag geweest. We willen meer medewerkers voorhanden hebben.”
Ook Jan-Willem Wienbelt van SAP-consultant Ctac merkt een oplevende vraag naar erp-adviseurs. “Het is geen forse verbetering, maar er is werk voorhanden, en we houden ook rekening met nieuwe opdrachten.”
Het is voor de kleine specialist lastig concurreren met de grote dienstverleners, erkent Wienbelt. Ook dit bedrijf zoekt vooral ervaren krachten. “Onze consultants moeten breed inzetbaar zijn en kennis hebben van meerdere SAP-modules. Dat maakt het werk interessanter.”

Trainees welkom

“SAP-consultants zochten wij zelfs op het grootste dieptepunt”, zegt Nanne Bos, woordvoerder voor Logica CMG. Dat bedrijf zoekt naast erp-consultants ook schoolverlaters. “Dat is een lange termijn investering; we houden er rekening mee dat er over een tijdje weer een tekort aan ict’ers ontstaat.”
“Het is belangrijk om van onderaf de instroom te bevorderen”, vindt ook Joyce van Leeuwen, woordvoerster van ict-dienstverlener Sogeti. “Trainees zijn dus welkom.”
Personeelsverloop is een derde reden voor het zoeken naar nieuwe collega’s, melden Atos Origin, Logica CMG en Sogeti. Specialisten zochten de afgelopen jaren hun heil bij bedrijven of begonnen voor zichzelf, vertelt Wienbelt.
De behoefte aan ontwikkelaars en internetprogrammeurs stijgt ook. Zo zoekt internetbedrijf Macaw dit jaar zo’n vijftig nieuwe medewerkers. Dat is zowel voor bestaande klussen als voor opdrachten die het bedrijf verwacht binnen te halen. De reacties stromen nog niet binnen, zegt Saskia Knuijt, assistent personeelszaken. “Dat komt vermoedelijk door de vakantieperiode. In mei en juni kregen we meer reacties.”< BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    KPN

    Altijd beschikbare zorg-IT (KPN, IT&Care onderdeel van HumanTotalCare)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Van handmatig naar intelligent: AI‑automatisering bij NIBC
    Pijl naar rechts icoon

    Office EU

    Office EU: Alles-in-1 Office Software Suite, 100% Europees
    Pijl naar rechts icoon

    Office EU

    Office EU: Alles-in-1 Office Suite, 100% Europees
    Pijl naar rechts icoon

    Erasmus MC - Datahub

    Intensive care familiegesprekken begrijpelijk voor iedereen
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Hoe Noord-Korea westerse it-bedrijven op industriële schaal infiltreert

    Carrière

    ASML kleurt tevredenheidsonderzoek bij: personeel woedend

    Software & Development

    Kort: Neergeschoten Iraniër werkt bij politie‑ict, Java 26 ziet licht (en meer)

    Carrière

    Spoelstra spreekt: Vlotte babbel

    Carrière

    Ai jaagt sol­li­ci­ta­ties door het dak

    Carrière

    Reorganisatie ASML resulteert in vertrouwenscrisis

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs