Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Poldermatisering

05 juni 1997 - 22:00AchtergrondCarrière
Mark Plekker
Mark Plekker

Werkgevers en werknemers in de automatisering lijken zich onderworpen te hebben aan het Poldermodel. Dit model, waarmee Nederland internationaal goede sier maakt, beschrijft een sociaal-economisch klimaat waarbij alle partijen het eens zijn over een gematigde loonontwikkeling ten algemene nutte.

De automatiseringsbranche heeft een duister verleden op dit punt. Toen een decennium geleden de roep om IT’er zelfs iets minder groot was dan nu, gingen de salarissen meteen omhoog. Niets was onmogelijk: meer loon, grotere auto’s, meer aandelen, buitenlandse vakanties – alles kon in de automatisering.
De recessie die begin jaren negentig de IT-sector hard trof, zette iedereen met beide benen op de grond. Gebruikers werden kritischer en IT-leveranciers servieler.
Vanaf het midden van de jaren negentig trok de economie aan en inmiddels beleven veel IT-bedrijven weer gloriejaren. Alleen: waar halen we de mensen vandaan?
De jongste Berenschot-salarisenquête wijst uit dat het gemiddelde salaris van automatiseerders met bijna 3 procent terugloopt. Voornaamste oorzaak hiervoor is de opmars van jonge automatiseerders die met hun relatief lage instroomsalaris het gemiddelde salaris sterk onder druk zetten. Wordt dit effect verdisconteerd, dan nog is sprake van een koopkrachtdaling.
Binnen de groep jonge automatiseerders is geen sprake van een loonstrijd. Waarschijnlijk komt dit omdat werkgevers als de dood zijn de fout van tien jaar geleden te maken: ‘wil je meer, dan krijg je meer’.
De mobiliteit onder automatiseerders neemt wel toe. Voornaamste argument voor het zoeken van een nieuwe baan is meestal het salaris. Echter, alles binnen de grenzen van het betamelijke, zo wijzen de beloningscijfers uit. Kortom: het poldermodel optima forma.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Open Webconcept levert AI-oplossing vo...

    Hoe bescherm je persoonsgegevens in documenten die je als overheid wil delen of hergebruiken? Het project ‘Anonimiseren met LLM’ –...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Koningin Maxima en Philips ceo Roy Jakobs AVG
    Innovatie & Transformatie

    Kort: Koningin Máxima opent Philips-hoofdkantoor, kredietrapporteur verlaat het land door AVG (en meer)

    Software & Development

    Erik Damgaard haalt investeerder Bregal binnen bij Uniconta

    Overheid

    Belastingdienst rondt nieuwe it-inhuurronde van 1 miljard af

    Computable 100
    Carrière

    Wie zijn de beste zakenpartners in it?

    Overheid

    Nexperia-gate legt zenuw tussen China en Nederland bloot

    Carrière

    Onverantwoord gedrag kostte Chinese bestuurder Nexperia de kop

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs