Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Chantage ontdekt over ‘illegale’ software

06 januari 2000 - 23:00AchtergrondGovernance & Privacy
Henk Boot
Henk Boot

Microsoft is een poging tot oplichting op het spoor gekomen, waarbij uit naam van de softwareontwikkelaar geld wordt geëist voor vermeend illegaal gebruik van Microsoft Office.

De ‘chantage’ is voor het eerst aan het licht gekomen bij het Kaj Munk College in Hoofddorp. Deze scholengemeenschap ontving recentelijk een e-mail met als afzender ‘support@microsoft.com’. in dit bericht wordt geclaimd dat ‘Office 97 zonder geldig certificaat wordt gebruikt’. Door alsnog 250 gulden te betalen, zou het benodigde certificaat kunnen worden aangevraagd.
De softwareleverancier zegt echter nooit op een dergelijke wijze te werk te gaan en adviseert gebruikers niet te reageren op dit soort berichten, maar contact op te nemen met Microsoft. Inmiddels heeft het concern de Economische Controle Dienst (ECD) en de eigen juristen ingeschakeld om de herkomst van deze berichten te traceren. De fraude-eenheid van de politie in Hoofddorp heeft de zaak in onderzoek.
Microsoft Benelux heeft eind 1999 een informatieve tv-campagne gehouden om de kennis over een juist gebruik van softwarelicenties te vergroten. De campagne richtte zich op het midden- en kleinbedrijf. Het accent van de campagne lag op het informeren van de doelgroep en niet op het wijzen op de kwalijke kanten en de mogelijke consequenties voor de gebruikers. Onderzoeken, uitgevoerd door onder meer het Nipo, tonen aan dat de meeste gebruikers van illegaal verkregen software wel begrijpen ‘fout te zitten’, maar niet precies weten hoe licenties werken en wat de procedures zijn voor het verwerven van licenties.  HB

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    Strategische alternatieven voor VMware

    Ontdek 3 strategieën voor een succesvolle overstap

    Meer lezen

    Bellende hacker
    ActueelSecurity & Awareness

    Nep-Microsoft-helpdesk teistert ook België

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs