Bovendien deed Oracle een vooraankondiging van de nieuwe generatie van applicaties voor ondermeer financieel, logistiek en personeelsbeheer. Deze versie biedt eveneens de mogelijkheid het wereldwijde web te gebruiken als component van het totale systeem. Zaken als geïntegreerd beheer van toeleveranciers moeten hierdoor eenvoudiger worden.
'Oracle 12'
Versie 7.3 van het relationele database-beheersysteem Universal Server mag wat topman Ray Lane betreft ook Oracle versie 12 genoemd te worden, hiermee verwijzend naar System 11 van één van de concurrenten. "De verbeteringen en uitbreidingen aan dit produkt zijn zo veelomvattend dat ik het zelf als een nieuw produkt beschouw", aldus Lane. Deze 'server' is binnenkort uit te breiden met twee nieuwe opties: de Messaging Option en de Context Option, voor respectievelijk het beheer van berichtenverkeer en het 'intelligent' opslaan en ophalen van ongestructureerde teksten. Eén van de faciliteiten van het context-systeem is het automatisch maken van samenvattingen van teksten in de Engelse taal.
Behalve harde produkten, kondigde 's werelds grootste onafhankelijke dat abase-leverancier samenwerkingen aan met IBM - via dochteronderneming CGI Informatique - en Cap Gemini. Laatstgenoemde denkt erover om deel te gaan nemen aan Oracle's Application Partering Program. Dit houdt in dat Cap Gemini op basis van de Oracle applicaties aanvullende software zal gaan bouwen voor specifieke branches. MU
Om te kunnen beoordelen moet u ingelogd zijn: