Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Vernieuwde Comdex magere happening

20 november 2003 - 23:00AchtergrondGovernance & Privacy
José Delameilleure
José Delameilleure

De Comdex Fall is duidelijk op zijn retour. Wat Amerikanen ooit bestempelden als de grootste it-happening ter wereld is vervallen tot een magere aangelegenheid. De nieuwe Comdex vecht om zijn bestaan. ‘Small is beautiful’ lijkt het adagio, maar misschien is de Comdex gewoon dood.

Sinds twee jaar zit de Comdex-beurs in een vrije val. In 2000 waren er nog meer dan tweehonderdduizend bezoekers. Vorig jaar werd afgeklokt op minder dan de helft daarvan. Dit jaar zullen de organisatoren al blij zijn met veertig- tot vijftigduizend bezoekers. Tussen de vorige en deze editie zocht organisator Key3Media via Chapter 11 bescherming tegen zijn schuldeisers. Pas in de zomer nam Media Live International de fakkel over. Dat bedrijf beloofde terug te keren naar de wortels waaruit de Comdex 24 jaar geleden ontstond: het aanbieden van producten aan professionals door professionals. "Niet langer technologie om de technologie, maar technologie die het bedrijfsleven iets bijbrengt", zegt algemeen directeur Erik Faurot van de beurs. De laatste jaren was de Comdex immers vooral een gadget-beurs geworden, waar sommige bedrijven zich helemaal niet meer thuis voelden.

Innovatiecentra

Om te bewijzen dat de beurs enkel over b2b (business-to-business) mag handelen, pasten de organisatoren een strenge selectie toe bij het aanvaarden van exposanten. Sommigen werden ruwweg geweigerd omdat ze niet binnen het profiel pasten. De nieuwe beurs is opgehangen aan zeven technologische thema’s die momenteel leven bij het bedrijfsleven: draadloos en mobiliteit, de digitale onderneming, webservices, open source en Linux, het Windows-platform, verwerking op aanvraag, en beveiliging. Rond deze thema’s zijn ‘power panels’ georganiseerd waarin grote namen uit de industrie met elkaar in debat gaan. Op de beursvloer zelf zijn rond de zeven thema’s bedrijfsonafhankelijke innovatiecentra opgezet.
Of al deze vernieuwingen Comdex kunnen redden is de vraag. Bewoners van Las Vegas zijn de show liever kwijt dan rijk. "Die it’ers zijn rare vogels. ’s Avonds gaan ze gewoon naar hun hotelkamer voor hun pc zitten. Ze gaan niet naar de grote shows, ze gokken niet en ze eten alleen goedkoop junkfood", analyseert een taxichauffeur het Comdex-publiek.
Vroeger was het typerende beeld rijen congresgangers die op taxi’s stonden te wachten. Nu worden de rijen gevormd door lege taxi’s die wachten op klanten.< BR>

Meer over

Opensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Overheid

    UWV houdt geloof in dreigend it-fiasco: BMS

    Falen, fiasco, vallen, mislukt
    Overheid

    Een nieuw, uniek ict-dieptepunt bij het UWV

    Overheid

    Kans bijna verkeken om DigiD-kwestie snel op te lossen

    shutterstock_2339929885 TippaPatt 16x9
    Zorg

    ChipSoft bijt in het stof tegen noordelijke ziekenhuizen

    shutterstock_2726036819 Ivan Marc
    Data & AI

    Kort: EU-regeldruk leidt tot id-hub, Gartner verwacht groei wereldwijde it-bestedingen (en meer)

    Security & Awareness

    Tweede Kamer wil DigiD-beheer bij Solvinity weghalen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs