Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Nokia paait ontwikkelaars

29 september 2005 - 22:00AchtergrondCarrière
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

Nokia gaat meer tijd en energie steken in de ontwikkeling van Eclipse, een open source ontwikkelplatform voor Java, C en C++. De Finse fabrikant van mobiele telefoontoestellen hoopt onder meer dat andere softwarebouwers daardoor applicaties zullen maken die draaien op Nokia-toestellen.

De mobieltjesmaker werd op 19 september lid van het bestuur van de Eclipse-stichting en kreeg de status van ‘strategisch ontwikkelaar’. Met de actievere opstelling wil het bedrijf zorgen voor een onwikkeltool die door ontwikkelaars en bedrijven gebruikt kan worden voor het ontwikkelen van Java-toepassingen voor mobiele toestellen.
Het Finse bedrijf kondigde aan enkele onderdelen van de bedrijfseigen Java-ontwikkelomgevingen over te zetten naar Eclipse. Het zal het open source ontwikkelgereedschap vooral zelf inzetten voor de ontwikkeling van toepassingen. Daarnaast begint het aan het schrijven van gereedschappen waarmee mobiele-telefoonapplicaties gemaakt kunnen worden die dan voldoen aan twee Java-specificaties, MIDP (mobile information device profile) en CDC (connected device configuration).
Nokia is sinds 2004 betrokken bij Eclipse. Deze ontwikkelomgeving is oorspronkelijk geschreven door IBM, in een poging om alle softwaregereedschappen in het bedrijf te verenigen. Het bedrijf stelde Eclipse in 2002 als open source software beschikbaar. Inmiddels doen bijna honderd bedrijven mee aan de ontwikkeling van het gereedschap.

Meer over

C++JavaOpensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Saba, eiland, Caribisch
    ActueelCarrière

    Kort: Postcodes voor Caribisch Nederland, LAI uit Schiedam beste HPE-opleider, Gates fakkelt Musk af

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

    OpinieCarrière

    Spoelstra Spreekt: Je baan verdwijnt

    kaasschaaf
    ActueelCarrière

    VodafoneZiggo schrapt 400 banen

    man kijkt naar het korte nieuwsoverzicht van Computable
    ActueelCarrière

    Kort: Aanvalsdetectie ai-agents, kenniskloof cio’s, overnames Wolters Kluwer, Esprit ICT en Main

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs