Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

ATL gaat Usoft verkopen via indirect kanaal

23 juli 1998 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondInnovatie & Transformatie
Roy op het Veld
Roy op het Veld

Het Israëlische ATL is van plan de ontwikkelsoftware van het onlangs overgenomen Usoft via indirecte kanalen en partners te verkopen op de internationale markt. Volgens marketingmanager Odded Ritz is ATL niet van zins grote wijzigingen aan te brengen in de filosofie van Usoft.

De overname is nog maar nauwelijks rond en de strategieën omtrent productontwikkeling en marketing zijn nog niet uitgekristalliseerd. Toch geven klanten en partners van het Naardense Usoft te kennen gematigd positief te zijn over de acquisitie. ATL is het grootste softwarehuis en de grootste systeemintegrator van Israël en heeft een goede reputatie op het gebied van grote en complexe projecten. "Wij hebben Usoft twee dingen te bieden", verduidelijkt Ritz, "Wij gaan op de internationale markt als partner optreden in het uitvoeren van projecten, en wij gaan een internationaal verkoopkanaal op poten zetten."

Goedkoper

Paul Mallens, Europees marketing directeur van Usoft, bevestigt desgevraagd de woorden van Ritz: "In tegenstelling tot Unisys wil ATL Usoft middels een indirect kanaal verkopen. Dat is goedkoper dan het uit de grond stampen van een wereldwijd netwerk van verkoopkantoren. Bovendien brengt deze constructie minder risico’s met zich mee." Momenteel bestudeert ATL Usoft en probeert het een geschikt verkoopmodel voor Usoft te ontwerpen. Op welke termijn het Israëlische bedrijf Usoft en zijn klanten en partners volledige duidelijkheid kan bieden is nog niet bekend. "Maar over een jaar moet het allemaal op de rails staan", aldus Mallens.

Niet slecht

Proface is met vijftien Usoft-ontwikkelaars één van de grotere partners van de Naardense leverancier van ontwikkelomgevingen. Directeur Nico van Donkelaar heeft nog geen mensen van ATL gesproken, maar noemt het ‘niet slecht’ dat Usoft een nieuwe moedermaatschappij heeft: "Ik had wel het gevoel dat er iets met Usoft moest gebeuren. Dat is met de acquisitie door ATL gebeurd. In feite is er nu nog weinig aan de hand, maar ik ben benieuwd naar de strategie van ATL. Binnenkort hebben we een afspraak met ze."
Klanten reageren gemengd. IT-manager Hans de Boer van uitgeverij Business Publications Amsterdam, een bedrijfsonderdeel van de VNU, is kritisch: "Er is nog geen lange termijnstrategie voor Usoft. Als ik nu een ontwikkelomgeving zou moeten selecteren, weet ik niet of ik voor Usoft zou kiezen." De behoefte aan duidelijkheid is groot bij De Boer. "ATL heeft te kennen gegeven een ontwikkelomgeving te willen. Maar waarom Usoft en niet een andere? Wat gaat er precies gebeuren?", vraagt hij zich af.
Senter, een agentschap van het ministerie van Economische Zaken dat R&D stimuleert in het bedrijfsleven, zegt momenteel nog niets te merken van de overname en neemt een afwachtende houding aan. "De productontwikkeling blijft in ieder geval doorgaan. Verder is het afwachten wat ATL precies gaat doen", aldus betrokkene Dick ten Hoven.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Wat loopt er mis bij Accenture?

    Innovatie & Transformatie

    Rotterdam gaat quantumbeveiligde communicatie in de praktijk testen

    Innovatie & Transformatie

    Max Wellings CuspAI hengelt 400 miljoen binnen

    Innovatie & Transformatie

    Gelaagde Data-integriteit by Design met een Blockchain in de Applicatie

    Innovatie & Transformatie

    ‘Ai dwingt ons om risico’s opnieuw te definiëren’

    Software & Development

    AcICT waarschuwt voor it‑risico’s bij vernieuwing Van Brienenoordbrug

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs