Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Connectix-overname niet alleen voor Windows

24 april 2003 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Microsofts gedeeltelijke overname van emulatie-expert Connectix, in februari dit jaar, is onderdeel van een bredere strategie. Dit stelt IDC-analist Al Gillen. Hij is positief over de overname en ziet de brede aanpak naar voren komen in Microsofts belofte niet-Windows ondersteuning voor Connectix-software te handhaven.

"Ze hebben mij verteld dat de mogelijkheid blijft om Linux als een gast-besturingssysteem te draaien op een Windows-server." Die ondersteuning is van belang in de heterogene bedrijfsmarkt. "Je kunt bijvoorbeeld ook Netware of OS/2 op Windows draaien." Naar verwachting zal het oudere Windows NT 4, dat nog dienst doet bij veel gebruikers, veelgebruikt worden als virtuele server. Microsoft wil de serversoftware van Connectix namelijk inzetten om bestaande NT 4-servers als virtuele machines op zijn nieuwe Windows Server 2003 te laten draaien.
Connectix-concurrent Vmware hecht ook veel belang aan oudere Windows-versies en het open source Linux. "Wij menen dat klanten prijs stellen op het feit dat wij ze de keuze bieden welk besturingssysteem ze kunnen draaien. Dit ondanks het feit dat het merendeel van klanten onze software voornamelijk gebruikt om meerdere installaties (instances) van Windows tegelijk te draaien op één machine", zegt ceo Diane Greene van Vmware. Microsoft is tot op heden de grootste klant van Vmware.

Voorsprong

Deze producent van emulatie- en virtualisatiesoftware heeft al enkele jaren een serverproduct op de markt. Begin dit jaar heeft het nog een zwaardere versie uitgebracht, die ook de steun geniet van severproducent Unisys voor diens zware ES7000-server met maximaal tweeëndertig Intel-processoren. Komend kwartaal komt een nieuw Vmware-product uit dat virtuele servers met twee processoren mogelijk maakt. De huidige uitvoering is beperkt tot virtuele uniprocessor servers.
Connectix wil zich ook op de groeiende markt voor servervirtualisatie richten en heeft zijn ontwikkelwerk daar sinds een jaar op ingezet. Het serverproduct is bijna gereed, maar ondergaat nu testen door Microsoft. Vmware bracht begin deze maand versie 4 van zijn Vmware Workstation-product op de markt. Die nieuwe versie ondersteunt nu ook Windows Server 2003 – naast een hele reeks andere besturingssystemen, inclusief verschillende versies.< BR>

Meer over

EmulatieOpensource

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Twee dagen volle bak met prominente ot-rol

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    ActueelData & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    ActueelData & AI

    Amsterdams-Russische Nebius ‘hofleverancier’ van Microsoft

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs