Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Microsoft ontkent met Cool aan ‘eigen Java’ te werken

25 februari 1999 - 23:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
Jasper Bakker
Jasper Bakker

De object-georiënteerde programmeertechnologie Cool is volgens softwareleverancier Microsoft geen alternatief voor Sun Microsystems’ Java. "Het is zelfs geen product of een plan voor een product", zegt Jos Stassen, productmanager ontwikkelhulpmiddelen bij Microsoft Nederland.

"Cool is een verkenning door onze ontwikkelaars die intern discussiëren over toekomstige softwaretools. Het valt onder een overlegplatform, en daarvan zijn er veel binnen Microsoft." Stassen ontkent met klem dat de softwareleverancier onder de naam Cool een eigen object-programmeertaal ontwikkelt voor Internet en netwerken. "Er is geen Cool-code en niemand werkt daar nu aan. Bovendien bestaat er absoluut geen relatie met Java en Visual J++." Amerikaanse woordvoerders benadrukken dat het softwarebedrijf de verdere ontwikkeling van zijn Java-producten niet stilzet.

Uitbreidingen

"Cool kwam in oktober vorig jaar wat concreter naar buiten toen we in de Verenigde Staten een demonstratie gaven van een set attributen voor Visual Studio. Die uitbreidingen voor onze ontwikkelsoftware zijn gebaseerd op Com+ dat in Windows 2000 is verwerkt", vertelt Stassen. "Een Com+-object is ook wel te maken door iets in programmeertaal C te krassen, maar dat moet makkelijker kunnen." Binnen Microsoft is nu een felle strijd gaande over de te volgen koers. De divisie voor ontwikkelhulpmiddelen zou de voorkeur aan een geheel nieuwe programmeertaal geven. Een groep hogere managers en oudgedienden onder leiding van David Vaskevitch, vice-president van de Distributed Applications Platform-divisie, ziet meer heil in een verbeterd C++ en eventueel een uitgebreid Visual J.

Java-achtig

Vorige week kwam Cool meer in de aandacht doordat Microsoft enkele externe ontwikkelaars naar hun mening over de technologie had gevraagd, verklaart productmanager Michael Risse. Dit leidde volgens hem tot de berichten over een Java-alternatief, voor het geval Microsoft de Java-rechtszaak zou verliezen. Rechter Ronald Whyte heeft inmiddels wel bepaald dat de zijn voorlopige uitspraak Microsoft niet verbiedt zelf Java-achtige technologie te ontwikkelen. Whyte verhelderde deze kwestie op verzoek van Microsoft.  JB

Meer over

Java

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Brein en bytes in perfecte harmonie: Advanced Neural Control won Computable Award 2025

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Almere staat bij Barcelona op de kaart, weer overname TMC (en meer)

    informatiebeveiliging proactieve zorg
    Innovatie & Transformatie

    6 bedrijven, 230 miljoen per jaar – en niemand die zich afvraagt wat er gebeurt als er eentje omvalt

    Innovatie & Transformatie

    Nokia trekt aandacht op MWC26 met ai-ran en goedkopere 5G

    Cloud & Infrastructuur

    Vodafone dringt tijdens MWC26 aan op meer samenwerking in de ruimte

    Cloud & Infrastructuur

    6G maakt van het mobiele netwerk een landelijk dekkend radarsysteem

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs