Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Vraagtekens bij toekomst Borland

16 januari 1997 - 23:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
Correspondent
Correspondent

Borland, leverancier van produkten en diensten voor software-ontwikkelaars, is door ernstige financiële problemen gedwongen een aantal ontwikkelingen op een laag pitje te zetten. De Amerikaanse adviesgroep Gartner waarschuwt hiervoor in een recente nieuwsbrief. Borland gaat zich naar alle waarschijnlijkheid concentreren op nieuwe versies van Jbuilder (vroeger Latte genaamd), de visuele ’tool’ voor applicatie-ontwikkeling Delphi 97 en de C++ Builder ’tools’.

Gartner vreest dat niet-strategische produkten als Dbase en Interbase minder aandacht zullen krijgen. Dit zou ten koste kunnen gaan van de verdere ontwikkeling van deze produkten.
Financieel zit Borland in zwaar weer. Over het laatste kwartaal van 1996 wordt een verlies van 16 miljoen tot 19,5 miljoen dollar verwacht op een omzet van tussen de 33 miljoen en 36 miljoen dollar. Daar komen nog buitengewone lasten bij door de overname van Open Environment en door reorganisaties. Begin vorig jaar paste Borland de strategie aan, maar het succes hiervan is uitgebleven. Nieuwe client/server- en Internet-tools zouden voor meer omzet moeten zorgen. Verder was het de bedoeling de desktopprodukten uit te bouwen.
Dit zou de inkomstendaling bij de desktopdatabase-produkten moeten compenseren. Maar dit is niet gelukt. De inkomsten uit deze software lopen sneller terug dan was verwacht, aldus Gartner. Ook de verkopen van de database-onafhankelijke ontwikkel-tool Delphi zouden volgens Gartner tegenvallen. Hetzelfde zou gelden voor de ‘upgrade’ naar C++ 5.0, die is uitgerust met Java-ontwikkeltools.
Ondanks de slechte gang van zaken blijft de nieuwe Borland C++ Builder een interessante aanbieding, stelt Gartner. Technologisch gezien is dit een geavanceerd produkt. Ook Delphi is een heel behoorlijke ’tool’, die zeker alle aandacht verdient. Mocht Borland door een andere onderneming worden overgenomen dan blijft Delphi zeker nog 18 maanden goed te gebruiken. Ook als de nieuwe eigenaar zou verzuimen het pakket verder te ontwikkelen, blijft Delphi tot eind 1998 bruikbaar. Corr.

Meer over

C++Delphi

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    De noodzaak van OT-cybersecurity en de...

    ‘Wat je niet weet, kan het meeste zeer doen’ De Europese Unie scherpt de cyberwetgeving stevig aan. Met de nieuwe...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Hulde aan de winnaars van de Computable Awards 2025

    Overheid

    ‘Nederlandse Digitaliseringsstrategie gaat zeker één miljard per jaar kosten’

    Innovatie & Transformatie

    Europa, laat je niet opnieuw gijzelen door technologie

    Overname
    Innovatie & Transformatie

    Kort: ChatGPT maakt zich er te gemakkelijk vanaf, grote overname Vertiv (en meer)

    Data & AI

    Banken zetten in op ai-agenten, maar echte doorbraak blijft uit

    Innovatie & Transformatie

    EZ ondersteunt 11 onderzoeksprojecten met 105 miljoen euro

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs