Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

‘De iPad heeft een makeover nodig’

17 augustus 2016 - 12:15AchtergrondCloud & InfrastructuurApple
Jasper Bakker
Jasper Bakker

De iPad krijgt volgens geruchten een flinke redesign. Hoog tijd. Dit is de discussiestelling die Computable-lezers vandaag krijgen voorgelegd.

De evolutie van de iPad valt kort samen te vatten als dun, dunner, dunst. Natuurlijk, in die dunne behuizing is steeds krachtigere hardware (van cpu, gpu en diverse sensors) ingebouwd. En daarnaast is met de overstap naar de hoge resolutie van Retina-schermen ook een flinke verbetering doorgevoerd. Maar verder is de iPad eigenlijk wel de iPad. Ongeacht of het nu een normale, een mini of de maxi van de Pro-variant is.

Daarmee onderscheidt de iPad zich niet zo heel veel van zijn voorgangers. Bovendien onderscheidt het Apple-apparaat zich ook niet zo veel van zijn Android-concurrentie. Volgens verse geruchten krijgt de iPad een ‘revolutionair redesign’, en wel in 2018. Hoogste tijd dat de iPad een nieuwe gedaante aanneemt. Zoals eerder bijvoorbeeld de iMac al gezichtsbepalende transformaties heeft doorlopen. Wat vind jij?

Meer over

iPad

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    5 reacties op “‘De iPad heeft een makeover nodig’”

    1. Henri Koppen schreef:
      22 augustus 2016 om 09:14

      Ik ben heel tevreden over de vorm-factor van de iPad. De gewenste verandering zit in mijn ogen vooral in de software.

      Heb overigens ook een android tablet, maar android op de tablet blijft toch altijd labiel. Sommige apps (bijv. buienradar of minecraft) maken de tablet trager ondanks dat ik ze uit het geheugen weggooi, ik moet dan opnieuw opstarten.

      Login om te reageren
    2. Willem schreef:
      22 augustus 2016 om 10:37

      De iPad blijft voor mij toch vooral een speeltje – ik gebruik het ding voor de krant, wat brwosen op het internet en wat spelletjes. Ik zou er dolgraag ook gebruik van kunnen maken voor studie en/of werk, maar daarvoor is het Apple ecosysteem domweg te gesloten. Een prettige tekstverwerker en een soepele overgang over en weer tussen iPad en Linux (en desnoods Windows) graag. Serieuzer werk op de iPad is wat mij betreft te omslachtig, en datvindt Apple zelf ook gezien de inhoud van de AppStore. Maar ik zie Apple daar niet echt iets in veranderen, dus ik ga binnenkort over op een android tablet – dat lijkt me met alle mogelijke gebreken (die vaak snel worden opgelost of waarvoor een beter alternatieve app te vinden is) toch een handiger ding.

      Login om te reageren
    3. Evert van Dijken schreef:
      22 augustus 2016 om 12:18

      Serieus werken doe je niet met een iPad. Je hebt overzicht nodig, dus een desktop met 1 of 2 schermen. En dat doe je niet op een speeltje met een marginaal schermpje.

      Login om te reageren
    4. Pa Va Ke schreef:
      22 augustus 2016 om 13:22

      @Evert van Dijken: dit hangt m.i. heel erg af van het soort werk. Een servicemonteur bijvoorbeeld die handleidingen op de tablet kan raadplegen, en eventueel foto’s moet maken van het te repareren object kan goed uit de voeten met een tablet.

      Login om te reageren
    5. Ray schreef:
      23 augustus 2016 om 13:20

      Ik vind de orginele formfactor nog steeds de meest ideale. De iPad kan zeker goed gebruikt worden als werk tablet. Immers MS office is er op te gebruiken en er zijn ook redelijke wat mogelijkheden om data en documenten tussen apps of cloud te importeren-exporteren. Echter de iPad aansluiten op een of meer externe schermen is niet mogelijk. Als de iPad wat meer mogelijkheden overneemt van de Surface ( dus meer richting macbook air) dan krijg je een goed flexibel device wat je overal kunt gebruiken.
      Android mist de veiligheid en stabiliteit. Ik merk naast het gebruik van android en ipad dat de ipad nog steeds prettiger is. Ondanks dat ik de drie platvormen ( windows 10 surface Pro, Android & iOS) in de toekomst meer wil gebruiken. De Surface Pro 4 stylus en iPad Pro met pencil zijn echter voor mij wel toekomst devices met de meeste mogelijkheden en kracht. Waarbij de eerste met extra schermen goed werkt en bestaande programma’s en de iPad Pro weer een betere pen ervaring geeft. Als al het goede van deze apparsten worden samen gevoegd heb je het beste product van het moment.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    KPN

    Altijd beschikbare zorg-IT (KPN, IT&Care onderdeel van HumanTotalCare)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Van handmatig naar intelligent: AI‑automatisering bij NIBC
    Pijl naar rechts icoon

    Office EU

    Office EU: Alles-in-1 Office Software Suite, 100% Europees
    Pijl naar rechts icoon

    Office EU

    Office EU: Alles-in-1 Office Suite, 100% Europees
    Pijl naar rechts icoon

    Erasmus MC - Datahub

    Intensive care familiegesprekken begrijpelijk voor iedereen
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Kort: Kabinet moet zich wapenen tegen ai-cyberaanvallen, ‘stroopwafel-succes’ DNA Services (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Microsoft onthult netwerktechnieken die datacenters zuiniger maken

    Cloud & Infrastructuur

    Eerenberg (Financiën) houdt vast aan belastingdeal met Fast Enterprises

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Mastercard verleidt fin­tech­star­tups, Vertiv en Nvidia tillen ai-fabriek omhoog (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Ook (eveneens Amerikaanse) Equinix kan dienst­ver­le­ning DigiD verstoren

    Software & Development

    Omstreden omzetbelastingsysteem op termijn naar de cloud

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs