Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure

‘VR is nog geen echte markt’

Virtual reality
28 december 2016 - 13:31AchtergrondCloud & Infrastructure
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Virtual reality is ondanks de hype van afgelopen jaar nog niet doorgebroken. Dit is de discussiestelling die Computable-lezers vandaag krijgen voorgelegd.

Vele marktvorsers voorspelden dat 2016 het jaar zou zijn dat virtual reality (vr) zou doorbreken. Goede weergave en nuttig gebruik van virtuele werelden zou eindelijk een massapubliek gaan bereiken. Niet met noviteiten annex frivoliteiten als Second Life, maar met zinnige koppelingen aan bestaande toepassingen.

Zoals wel vaker met voorspellingen, is het uitkomen er niet van gekomen. Behalve dan voor de voorspelling van onderzoeksbureau Forrester in maart vorig jaar. Analist J. P. Gownder wist toen al te stellen dat 2016 níet het jaar van vr is. Ondanks de aanhoudende hype, en de release van beter betaalbare vr-headsets, heeft hij gelijk gekregen. Uiteindelijk gaat vr wel zijn plekje veroveren, maar er zijn nog diverse hordes te nemen. Daar wordt nu wel druk aan gewerkt, maar gaat nog enkele jaren duren. Wat vind jij?

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hoe blijft jouw cloud bereikbaar en beheers je risico’s?

    Cloudcontinuïteit in de praktijk. Ontdek hoe je digitale continuïteit beter organiseert en risico’s beperkt.

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    2 reacties op “‘VR is nog geen echte markt’”

    1. Frans van Kampenhout schreef:
      3 januari 2017 om 12:52

      Virtual Reality is wat betreft technische beleving natuurlijk enorm verbeterd sinds 1990, het jaar van de Virtual Reality conferentie in Paradiso met o.a. John P. Barlow (Grateful Dead) en Timothy Leary (de Roos van Leary). Maar het blijft vooralsnog “De Metafysische Kermisattractie” zoals deze memorabele 14 september avond toen werd aangekondigd. De visies en aanzetten in het bijgevoegde ‘conference book’ zijn vrijwel dezelfde als de huidige vergezichten over wat met VR mogelijk is.

      Maar zolang er nog geen zinnige toepassing voor valt te bedenken kunnen we in ieder geval volop genieten van deze adembenemende beleving, mits met goede apparatuur en software aanschouwelijk gemaakt. En dat is hoe dan ook genieten!

      Login om te reageren
    2. Johan Duinkerken schreef:
      4 januari 2017 om 07:42

      Zolang mijn maag zich na enige tijd met een VR bril op te hebben gehad, gaat keren zie ik voor mij persoonlijk weinig heil in VR.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Outsourcing

    Proximus NXT beheert it provincie Noord-Holland

    Cloud & Infrastructure

    NL-ix koopt Zweedse internetknooppunt Sthix

    Cloud & Infrastructure

    Apple-veiling levert zo’n 9.000 euro op

    IT Strategy & Governance

    Kort: Mollie reserveert 50 miljoen voor ai-platform met agents, Japan investeert fors in chipproductie VS (en meer)

    Microsoft Azure
    Cloud & Infrastructure

    Azure wordt duurder in Europa: tot 17 procent erbij

    Networking & Connectivity

    Kort: Cisco scoort bij PSV, VWS, SZW en NZa huren voor 440 miljoen in (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs