Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

‘Developers hebben creatieve expressie nodig’

02 februari 2017 - 10:50AchtergrondCarrière
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Coding is een creatief beroep en developers hebben dus vrijheid nodig. Dit is de discussiestelling die Computable-lezers vandaag krijgen voorgelegd.

Developers worden maar al te vaak gezien als slechts codekloppers, die geacht worden het uitvoerende werk te doen voor vooraf bedachte oplossingen en systemen. Programmeren is echter een creatief beroep. Developers kwijnen dus weg – of gáán weg – als ze alleen maar ‘invuloefeningen’ moeten doen. Werkgevers moeten hun developers dus enige ruimte voor creatieve expressie geven.

Dit komt niet per se neer op vrijheid-blijheid en spielerei, waar de werkgevende organisatie dan mogelijk weinig aan heeft. Het komt neer op het voorschotelen van problemen die opgelost moeten worden en waar ze zelf hun creativiteit en inventiviteit op kunnen botvieren. Ofwel: de veelal misbruikte notie van ‘mensen uitdagen’. Dit verklaart de aantrekkingskracht van bijvoorbeeld open source-software en start-ups; dáár kunnen developers vaak wel hun creatieve ei kwijt. Wat vind jij?

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    2 reacties op “‘Developers hebben creatieve expressie nodig’”

    1. Pa Va Ke schreef:
      4 februari 2017 om 17:55

      Ik had ooit begrepen dat binnen agile teams iedereen alles moest kunnen, dus de developers zouden genoeg speelruimte moeten hebben om een stukje creativiteit in hun werk te leggen.

      Echter … … ik heb ondertussen ook wel gemerkt dat dit niet zonder risico is. Een oplossing kan dan wel creatief zijn, maar is daarmee niet altijd een goede oplossing. Te vaak heb ik in afgelopen jaren oplossingen voorbij zien komen die vooral gericht waren op iets werkbaars te maken, en niet op iets onderhoudbaars of robuust. (zie mijn laatste artikel voor enkele voorbeelden hiervan)

      Login om te reageren
    2. Johan Duinkerken schreef:
      7 februari 2017 om 07:40

      Ieder mens heeft creativiteit nodig in het leven die dit op eigen manier invult. Zelfs de mensen die aan een lopende band staan verzinnen altijd wel iets om er afwisseling in te brengen. Als dat wordt genegeerd dan zal dit ook gevolgen hebben voor de geestelijke en daarmee hangende lichamelijke gezondheid van mensen.

      Als een leiding een eendimensionaal beeld heeft van de werknemers houdt dat feitelijk in dat ze te ver van de werknemers af staan en dus de binding met hun bedrijf verloren hebben. Dat wraakt zich uiteindelijk in een minder presterend bedrijf omdat de mensen er alleen voor het geld zitten en een 9 tot 5 mentaliteit ontwikkelen.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Aces Direct

    Sven van Boxtel (Managing Director/CEO, Aces Direct)
    Pijl naar rechts icoon

    Aces Direct

    Aces Direct: circulaire IT met een menselijk gezicht
    Pijl naar rechts icoon

    TUDesc.com

    De levenscyclus van een onderwijszaal (TUDesc.com)
    Pijl naar rechts icoon

    Plat4mation

    AI-gedreven servicetransformatie bij Philips (Plat4mation)
    Pijl naar rechts icoon

    Ecare Software

    Gestandaardiseerde huisartscommunicatie vanuit PUUR.: sneller, veiliger en zorginstelling-overstijgend (PUUR en Ecare)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Security & Awareness

    Ot-security: markt in kaart

    hotelkeuken Accor
    Data & AI

    Kort: di­gi­ta­li­se­ring gaat aan horeca voorbij, SoftwareOne helpt Utrecht met ai (en meer)

    Carrière

    CNV en De Unie akkoord met ICK-cao 2026/27; FNV tegen

    Software & Development

    Baan en Nederlof sluiten pact tegen esg-software uit VS

    Carrière

    Oracle jaagt personeel stuipen op lijf met ontslaggolf 

    Security & Awareness

    It komt van Mars, ot van Venus

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs