Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Update

Microsoft Office Pro Plus krijgt privacy-update

13 februari 2019 - 08:25AchtergrondOverheidMicrosoft
Krijn Soeteman
Krijn Soeteman

Het ministerie van Justitie en Veiligheid had geklaagd bij Microsoft over de verwerking van data in Windows 10 Enterprise en Microsoft Office. Inmiddels heeft Microsoft hier gehoor aan gegeven en komt eind april met een update voor Office Pro Plus. Bent u bang voor de inmiddels verzamelde diagnostische data?

Uit onderzoek van het ministerie bleek dat diagnostische gegevens van Microsofts OS en kantoorsoftware worden verzameld en opgeslagen in een database in de Verenigde Staten. De manier waarop dit gebeurt, is volgens het onderzoek risicovol voor de privacy van de gebruiker. Microsoft heeft daarop gereageerd dat het wijzigingen zal doorvoeren waardoor er meer instellingsmogelijkheden toegevoegd zullen worden aan de instellingen voor diagnostiek en zal het bedrijf ook inzicht geven in de inhoud van de datastromen.

Naar aanleiding hiervan komt dus een update uit eind april waardoor duidelijker moet zijn wat en waarom bepaalde gegevens gedeeld worden met het moederbedrijf. Als dit niet naar de zin van de minister is, dan volgen stappen naar de Autoriteit Persoonsgegevens.

Welke stappen zet u om diagnostische gegevensverzameling te beperken in Windows?

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Meer lezen

    Microsoft Office
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Legacy-netwerken maken Office 365 problematisch

    Eén reactie op “Microsoft Office Pro Plus krijgt privacy-update”

    1. Ron Bakker schreef:
      13 februari 2019 om 09:18

      Dit betekent m.i. dan ook, dat het pakket niet gebruikt mag worden tot de analyse, die na de upgrade gemaakt kan worden, bekend is.
      De gebruiker is tenslotte verantwoordelijk voor eventuele lekken.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Marco Gouw - Country Manager Veridas

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Geverifieerd, Echt en Betrouwbaar: Waa...

    Door Marco Gouw, Country Manager DACH & BENELUX bij Veridas Digitale transformatie heeft het makkelijker dan ooit gemaakt om een...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs