Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Windows 7, nog maar 6 maanden

15 juli 2019 - 13:14AchtergrondInnovatie & Transformatie
Krijn Soeteman
Krijn Soeteman

Al tien jaar oud is Windows 7, u weet wel, de opvolger van Vista, en over zes maanden, op 14 januari 2020, is de liefde over. Hoe zit u met alle upgradetrajecten? Al lang afgerond of draaien nog ergens wat Windows 7-machines?

Upgraden naar Windows 10 kan, maar ook kiezen voor een totaal ander besturingssysteem. Toch zullen plekken waar nog een Windows 7-machine draait, juist vaak de plaatsen zijn waar een upgrade naar Windows 10 of iets anders niet zo makkelijk is. De ‘gratis’ upgrade van 7 naar 10 bestaat inmiddels al lang niet meer en het lijkt daarom ook dat mensen heel specifiek bij Windows 7 blijven om andere redenen.

Het marktaandeel van het tien jaar oude besturingssysteem hangt nog ergens rond de 35 procent, slechts tien procent onder het marktaandeel van Windows 10!

We zijn benieuwd hoe het met uw upgradepad zit en wat u gaat doen met de Windows 7-machines in uw beheer. Naar Windows 10, afdanken, naar een ander besturingssysteem (macOS, Linux, Chrome?) of gewoon lekker doordraaien op Windows 7?

Meer over

BesturingssystemenWindows Vista

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Apocalypse
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Microsoft behoedt Windows 7 voor XPocalypse

    Windows 10
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    ‘2017 wordt het jaar van de Windows 10-desktop’

    AchtergrondWerkplek & Beheer

    ‘Rollup-updates voor Windows 7 zijn een zegen’

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Eén op tien pc’s houdt zich vast aan Windows 7

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Microsoft Windows 7 is een Belgisch bijtertje

    2 reacties op “Windows 7, nog maar 6 maanden”

    1. Nathan schreef:
      17 juli 2019 om 07:25

      Ik ben helemaal niet blij met de EOL van Windows 7. Als je kijkt naar de updates van Windows 7, dan waren er nagenoeg geen issues. Kijk ik naar Windows 10, dan komt elke update toch met een verrassing in negatieve zin.

      Voor de veiligheid zal in januari zeker alles hier draaien op Linux of Windows 10, al had ik liever Windows 7 nog jaren veilig willen gebruiken.

      Na Windows 3.x, 95 / 98 en XP was Windows 7 in mijn ogen de beste. Over alles daartussen en daarna heb ik toch echt alleen maar negatieve opmerkingen.

      Login om te reageren
    2. Luuk schreef:
      21 juli 2019 om 10:31

      Windows 7 is gewoon geweldig. Ik ben een zogeheten poweruser. Ik verander bijna elke instelling om het technisch en visueel naar mn zin te krijgen. 7 heeft duidelijke, overzichtelijke en eenduidige menustructuren. Windows 10 niet. 10 heeft zelfs een mengelmoes van oude en nieuwe menustructuren en dat wordt hoe langer hoe onduidelijker, en met name de nieuwe typische Windows 10 menu’s vind ik niks en kan ik bijna nergens meer de instellingen veranderen die ik wil omdat ze niet meer weergegeven worden. Ook het uiterlijk van 10 vind ik kwalijk. Ik gebruik niet voor niks ClassicShell. De manier waarop 10 het heel moeilijk maakt om 3rd party software als standaard in te stellen is ook een doorn in het oog. En zo kan ik nog wel ff doorgaan. Ik blijf bij mn vaste pc gewoon bij 7, ook als de ondersteuning afloopt.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs