Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Overheidsproject stop; oorzaak en gevolg?

Rijksoverheid.nl
07 augustus 2019 - 08:07AchtergrondIT Strategy & Governance
Krijn Soeteman
Krijn Soeteman

Met de ronkende kop 'Minister verscheurt Deloitte-contract' kun je veel reacties verwachten. In feite staat er: 'Minister ontbindt eenzijdig het contract' en ze informeert de kamer later verder. Vaak horen we niet dat de overheid ict-contracten ontbindt, hoe gaat het volgens u nu met overheids-ict-contracten?

Als een contract van zeven miljoen euro eenzijdig ontbonden wordt en als dat praktisch landelijk nieuws wordt, dan is het of komkommertijd of zijn we collectief van mening dat ict-overheidsprojecten in de regel slecht gemanaged worden. Moeten we staan juichen nu dit gebeurd is, of ziet u langzaam de problematiek bij de overheid verminderen sinds de invoering van de Tijdelijke Commissie ICT uit 2012 die overgegaan is in het, ook tijdelijke, Bureau ICT Toetsing (BIT)?

Dat het BIT in ieder geval functioneert en ook daadwerkelijk op de juiste plek invloed uitoefent – tussen 2016 en het derde kwartaal in 2018 voerde het 34 toetsingen uit van projecten boven de vijf miljoen euro waarvan alle aanbevelingen uit de toetsingen tenminste deels of geheel zijn overgenomen – komt hiermee een keer in het nieuws.

Enkele Computable-leden reageren onder het artikel van dinsdag met onder andere de vraag wat het antwoord zou zijn van het projectteam van Deloitte (die vraag is wel gesteld aan het concern door de Computable-redactie, maar daar is geen antwoord op gekomen in verband met niet reageren op cliëntaangelegenheden). We weten nu niet of de overheid bij zijn aanvraag bleef, of kwamen er constant eisen bij? We weten het op dit moment niet.

Hoe denkt u dat het heden ten dage zit met overheids-ict-contracten en welke kant gaat dit volgens u op?

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Eén reactie op “Overheidsproject stop; oorzaak en gevolg?”

    1. Ron J Buitenhuis schreef:
      7 augustus 2019 om 17:14

      Zoals ik bij het artikel ook vermeld heb:

      Het lijkt me eenvoudigweg niet meer te verklaren dat deze IT faalkunsten alleen op “konto” van de juridisch dichtgetimmerde aanbestedingspraktijken komen! Ik ben juridisch niet voldoende onderlegd, maar ergens gaan dit soort projecten toch een keer op broddelwerk lijken…. zeker wanneer men niets te horen krijgt als geïnteresseerde over wat er daadwerkelijk werkend is opgeleverd! Wanneer er onder aanbesteding 2 jaar aan software ontwikkeling is uitgevoerd en er 4,5 miljoen EURO is overgemaakt, dan lijkt het me stug dat er niks werkend is opgeleverd!

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    NIS2

    NIS2 maakt van een bekende blinde vlek...

    Sinds 15 augustus 2026 is de Cyberbeveiligingswet (Cbw), de Nederlandse invulling van de Europese NIS2-richtlijn, van kracht. Er is geen overgangsperiode. Voor veel organisaties zit de grootste uitdaging niet in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    ASML krijgt nieuwe steun TSMC, Samsung en Intel

    Soevereiniteit

    Een explosief boek over The Nerd Reich

    Connected Industry

    Kort: Gaat Pal-V dan eindelijk de lucht in?, 1,5 miljoen voor onderzoek naar energiezuinige computers

    Overheid

    Rechter wijst alle claims KPMG af in miljoenenkwestie

    Digital Identity

    Bedrijven willen snellere invoering Europese id-wallets

    IT Strategy & Governance

    Kort: Exact komt met financiële ai-assistent, HPE werkt nauwer samen met Oracle (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs