Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Hoe meldt u een datalek?

16 oktober 2019 - 08:13AchtergrondSecurity & Awareness
Krijn Soeteman
Krijn Soeteman

Een onderwerpregel kiezen met 'Datalek, ruilen voor kaartjes?' is misschien niet heel handig. Dat merkte ontwikkelaar Jan van Kampen op hardhandige wijze, maar wie de geschiedenis kent, oordeelt mogelijk anders. Hoe meldt u een datalek?

De mail leidde er in ieder geval toe dat de directeur van Walibi het onder het kopje ‘afpersing’ schaarde en er vervolgens aangifte van zou doen. Het zou alleen niet gaan om de eerste keer dat hij melding maakte van fouten op de site van het pretpark. In maart dit jaar was hem ooit aangeboden langs te komen, maar daarna werd volgens Van Kampen niet meer gereageerd op mails.

Gelukkig gaat dit natuurlijk, zeker tegenwoordig, meestal anders. Veel bedrijven loven beloningen uit voor het vinden van bugs in kritische software en dat lijkt ook niet meer dan terecht. Zeker grote instellingen kunnen flinke schade ondervinden van fouten en voor een fractie van de kosten voor het inhuren van een specialist, die niet per se de fouten zal vinden, vinden mensen vrijwillig fouten. Sommige bedrijven legt dit ook geen windeieren, zoals Hackerone.

Bent u wel eens een datalek tegenkomen en hoe heeft u dit vervolgens gemeld? Als u een reactie kreeg, wat was de reactie?

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    ActueelSecurity & Awareness

    GGZ-instelling Pro Persona ‘lekt’ patiëntgegevens

    datalek kraan waterkraan
    ActueelSecurity & Awareness

    De vijf grootste datalekken van 2019

    Eén reactie op “Hoe meldt u een datalek?”

    1. Joan van de Swaluw schreef:
      17 oktober 2019 om 14:30

      Wij (firma Glaswall) melden dagelijks datalekken en hacks en de reacties wisselen van ‘u was er zo snel bij, u werkt vast samen met de hackers!’ tot ‘heel erg bedankt, we pakken het op!’, en van alles daar tussen in. De omvang van een organisatie maakt daarbij niet zo veel uit, belangrijker is een volwassen houding in de omgang met risico’s. Aanwijzingen niet negeren, maar met een open blik naar de wereld en kansen en bedreigingen kijken, uiteraard helpen we organisaties daar graag bij.

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs