Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Digitale it-events: blijvertje of niet?

04 september 2020 - 13:03AchtergrondInnovatie & TransformatieHPEOracleSalesforce
Diederik Toet
Diederik Toet

Door corona vinden dit jaar amper fysieke it-evenementen plaats. De schok was groot na de eerste annuleringen, maar inmiddels weten we beter. Misschien zijn digitale massabijeenkomsten een blijvertje.

Massa-evenementen slaan een jaartje over of gaan helemaal digitaal. Gewoon vanuit je luie stoel inloggen op de eventsite, een keuze maken uit de online sessies en streamen maar. Voor de één een efficiënte manier om doelgericht deel te nemen en zich bij te spijkeren via het beeldscherm. Voor de ander een saaie bedoening met weinig interactie en netwerkmogelijkheden en de nodige twijfels over deelname.

Alles virtueel

Vooral voor eventorganisatoren is het flink omschakelen. Ten opzichte van de afgelopen jaren moet de programmering van hun event volledig op de schop om digitaal plaats te vinden. Keynotes, beursvloeren, breakout-sessies, persconferenties, netwerkborrels en ga zo maar door: alles moet virtueel. Mits goed aangepakt, bereiken ze online minstens evenveel geïnteresseerden als tijdens hun fysieke evenementen in het verleden. De techniek staat immers voor niets.

Mooie bijkomstigheid: door het digitale karakter hoeft niemand meer het vliegtuig te pakken. Of het nu gaat om Oracle Open World, Salesforce Dreamforce, AWS Re:invent of HPE Discover – beleef het niet in Vegas of Frisco, maar gewoon vanuit huis. Handig, en nog beter voor het milieu ook.

Blijvertje of niet?

Wat vindt u van deze digitale it-evenementen? Zijn ze een goede vervanging van hun fysieke voorgangers? Schakelt u graag in op een online event, of verkiest u liever de fysieke variant? Hoe belangrijk vindt u het sociale aspect bij zulke bijeenkomsten en bieden digitale conferenties eigenlijk voldoende mogelijkheden om te netwerken en kennis over te dragen? Kortom: zijn digi-events een blijvertje of niet?

Meer over

NetwerkenSalesforce

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Virtuele tech events: idee tegen corona?

    Eén reactie op “Digitale it-events: blijvertje of niet?”

    1. Jos Visser schreef:
      8 september 2020 om 02:42

      De lol van een evenement bezoeken zijn vaak de wandelgangen. De digitale wandelgangen zijn nog niet zo leuk als de echte. En de avondjes doorzakken gedurende een multi-daags evenement kunnen digitaal ook nog niet aan de echte wereld tippen. Plus dat digitale evenementen niet in hot spots zoals Hawaii of Puerto Rico worden gehouden. Ik voorspel dat het met de digitalisering wel mee zal vallen. Wat overigens niet will zeggen dat echte evenementen geen digitale toegang gaan bieden, voor zover ze dat al niet deden natuurlijk. Voor de sufmutsen 🙂

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs