Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Kosten ‘downtime’ lopen op door geïntegreerde software

17 december 1998 - 23:00AchtergrondGovernance & Privacy
Erik Vlietinck
Erik Vlietinck

Geïntegreerde pakketten zorgen voor een onverwachte groei in de kosten van downtime, aldus marktonderzoeksbureau Hurwitz Group. De Hurwitz Group, die enkel in de Verenigde Staten actief is, deed bij zijn klanten een rondvraag naar de gemiddelde kosten per minuut downtime voor elke toepassing.

De duurste toepassing in termen van downtime bleek fabricage- en supply-chain-managementsoftware (scm) te betreffen. Bijna één op vijf ondervraagde bedrijven zei dat de kosten varieerden tussen de 20.000 tot 100.000 dollar per minuut. 14 Procent kwam tot minstens 50.000 dollar per minuut. Op de tweede plaats kwamen de point of sales-applicaties. Die topten af op 10.000 tot 50.000 dollar per minuut downtime voor niet minder dan 14 procent van de ondervraagden. Met betrekking tot elektronische commercie stelde de Hurwitz Group vast dat slechts één op tien bedrijven de downtime-kost schat op 10.000 dollar. De overige bedrijven schijnen
weinig schade te ondervinden als hun systeem uitvalt.

Erp boosdoener

In het verleden gaven de ondervraagde bedrijven nooit hogere bedragen op voor downtime dan 50.000 dollar, ook niet voor fabricage- of scm-applicaties. Dat de geschatte kosten nu het dubbele bedraagt voor 20 procent van de ondervraagden schrijft de analist toe aan de enorme toename van het aantal in gebruik genomen erp-pakketten voor die toepassingen.
Hurwitz adviseert bedrijven die dergelijke pakketten willen implementeren dan ook een strategisch plan op te stellen met de behoeften op het vlak van beschikbaarheid. Dit is volgens de analist de enige manier om de échte rentabiliteit van erp-pakketten goed te kunnen inschatten.
Gegeven de hogere productiviteit in Europese landen, valt te vrezen dat de schattingen hier hoger zullen liggen. Geen van de bekende analisten die ook in Europa actief zijn, blijkt hierover echter cijfermateriaal te hebben gepubliceerd.  EV
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Governance & Privacy

    Betrouwbare Ai? 7 criteria voor verantwoord gebruik

    Governance & Privacy

    Ethisch hacker en app-maker ruziën over privacy-lek in supporters-app

    Cloud & Infrastructuur

    Rijk scherpt cloudbeleid aan: minder afhankelijk van VS en strengere eisen, maar lange overgangstermijn

    Overheid

    Solvinity in de aanval: Staat blokkeert verkoop maar wilde zelf nooit toehappen

    De overstap
    Data & AI

    Soevereiniteit: gemak wint nog vaak van principes

    Cloud & Infrastructuur

    Azure en AWS voorlopig onder DMA-toezicht: 9 vragen over EC‑besluit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs