Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Bonden: ‘Geen gedwongen ontslagen bij Baan’

03 augustus 2000 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCarrière
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

Bij de reorganisatie van Baan vallen geen gedwongen ontslagen. De vakbonden verwachten dat Invensys akkoord gaat met een sociaal plan geënt op de vorige reorganisatie van Baan. Te saneren arbeidsplaatsen blijven dan bezet tot de medewerkers ander werk hebben gevonden.

De bonden verwachten dat Invensys binnen twee weken met een reorganisatieplan komt. Hierin staan onder meer details over de ongeveer tweehonderd arbeidsplaatsen die in Nederland zullen verdwijnen, zo melden de vakbonden. In totaal zullen bij Baan en Invensys zo’n vijfhonderd tot duizend arbeidsplaatsen verloren gaan.
De centrale ondernemingsraad (cor) zal, verwacht CNV-bestuurder Wim Burggraaf, weinig tijd nodig hebben om de onderdelen uit het plan te bestuderen. "De cor hoef je niet aan te jagen. Die hebben er veel belang bij dat er snel duidelijkheid komt." De vakbonden vinden de overname door Invensys de enige juiste oplossing voor Baan. Burggraaf: "We mogen in onze handen knijpen dat het geen faillissement geworden is." Het alternatief, opnieuw beginnen met een aantal onderdelen uit het failliete Baan, zou volgens de bonden voor veel meer medewerkers ontslag betekenen. Hij verwacht dat de centrale ondernemingsraad vrij snel de bonden zal vragen om met de directie toe onderhandelen over het sociaal plan voor die medewerkers die hun arbeidsplaats zullen verliezen.

Overnameperikelen

De bonden maken zich niet erg bezorgd over de mogelijkheden voor IT’ers die bij Baan op straat komen te staan. "Die hebben waarschijnlijk in korte tijd een andere werkkring gevonden." Ze maken zich sterk voor opvang van hen die andere functies bij het bedrijf bekleden. Burggraaf: "Alhoewel ook voor hen geldt, dat met de huidige krapte er waarschijnlijk snel een andere betrekking gevonden kan worden. Wat dat betreft is de timing perfect."
De overname door Invensys verschaft het Barneveldse bedrijf opnieuw een basis – de bonden zien de toekomst van Baan onder het Britse bedrijf met vertrouwen tegemoet. De overnameperikelen moeten echter niet veel langer duren. "Dan wordt de schade alleen maar groter", aldus Jan Paul Veenhuizen, FNV-bestuurder. Langduriger onzekerheid rondom de overname schrikt nieuwe erp-afnemers af. "Die kijken natuurlijk rond naar alternatieven. En alternatieven zijn er."

Saneringsplannen

Eddie Lassche, secretaris van de centrale ondernemingsraad stelt de precieze saneringsplannen niet te kennen. "Het getal wordt door Invensys genoemd. Over de invulling is door ons nog niets te stellen." Duidelijkheid hierover gaat er wel binnen enkele weken komen, weet hij.
Lassche ziet, net als de bonden, de overname met vertrouwen tegemoet. Het belangrijkste argument, meent hij, is dat de Britten stellen flink te willen investeren in Baan. "Invensys ziet een toekomst voor ons."
Het verloop onder het personeel is hoger dan normaal, weet hij, al kent hij niet de exacte cijfers. Een "grote groep" van trouwe medewerkers heeft volgens hem veel vertrouwen in de toekomst van Baan onder de vlag van Invensys. "De spanning onder medewerkers is behoorlijk gedaald, nu Baan als entiteit zal blijven bestaan."    GH

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelCarrière

    Kort: reorganisatie bij TomTom, investeringen in ai betaalt zich snel uit (en meer)

    Ontslagen
    ActueelCarrière

    ASML ontslaat it-manager om dubbelrol, IFS brengt ai-agent naar fabrieksvloer (en meer)

    Cloudsecurity
    ActueelSecurity & Awareness

    De zware uitdaging van cloudbeveiliging

    ActueelData & AI

    Europese beurzen voor grensverleggend UvA-onderzoek in it

    ActueelCarrière

    Kort: Wagenaar wint Microsoft Power Women Award, Deense investeerder neemt Aimms over (en meer)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs