Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

SAP schoont applicaties

13 juni 2002 - 22:00AchtergrondIT Strategy & Governance
René Rippen
René Rippen

Afnemers van applicaties verwachten vooral snelheid en niet langer functionaliteit. Dat denkt althans het Duitse softwarebedrijf SAP. Het is daarom een grote schoonmaakactie begonnen in de eigen code, zo bleek vorige week op een conferentie in Orlando.

Printen met pdf
Adobe Systems’ pdf (portable document format) neemt binnenkort alle printopdrachten in SAP-applicaties voor zijn rekening. Beide bedrijven onthulden dat vorige week. SAP is daarmee in één klap vele honderden ‘uitvoerschermen’ in zijn software kwijt.
 
Doel is vooral die functionaliteit op te sporen die op verzoek van één klant in een applicatie is aangebracht. Die krijgt een flag die gebruikers waarschuwt voor het naderende einde van zo’n functie. SAP-ceo Hasso Plattner verwacht dat een applicatie na de schoonmaak de helft kleiner, 10 procent sneller en 30 procent minder onderhoudsgevoelig wordt.
Een vergelijkbaar effect moet Web Dynpro opleveren, de technologie om interfaces te bouwen voor allerlei toepassingen als pc’s, handhelds en mobiele telefoons. Interface en applicatiecode zijn van elkaar gescheiden. Aanwending van caching-technieken maakt de applicatie ruwweg twee maal zo snel. Web Dynpro zal alle huidige interfaces van SAP-software stap voor stap vervangen, te beginnen met de nieuwe versie van de crm-software.
In Orlando werd ook de naam onthuld van het jongste kind uit de Mysap-familie: SAP Business One. De eerder in Europa aangekondigde boreling is gebaseerd op de software van het afgelopen maart overgenomen Israëlische bedrijf Topmanage, dat zich richt op het mkb. Grote ondernemingen overwegen volgens Plattner de mini-SAP te gebruiken voor hun lokale vestigingen.

Dramatische oproep

Plattner heeft in een dramatische oproep Microsoft-topman Bill Gates gevraagd diens mening over Java te wijzigen en de Java Virtual Machine te blijven ondersteunen. "JVM is een essentieel onderdeel geworden van onze wereld. Microsoft is daarin een zo belangrijke partij dat het niet voor zijn verantwoordelijkheid mag weglopen. Iedereen weet dat dit concern niet goed is in ondersteuning van dingen die het niet aanstaat." Plattner parafraseert de uitspraak van Amerika’s ex-president Reagan over de Berlijnse Muur aan het adres van de toenmalige Sovjetleider Gorbatsjov: "Mr Gates, tear that Wall down!"
Hij onderstreept dat Java voor ondernemingen (J2EE) en Microsofts .Net snel uit elkaar groeien. Hij noemt dat slecht voor de bedrijfstak als geheel. "Na de uniformerende werking van Unix dreigen we nu weer in twee elkaar uitsluitende werelden verzeild te raken."
 
René Rippen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    soevereiniteit
    Overheid

    Google furieus na forse DMA-boetes EU

    Cloud & Infrastructure

    Kort: Soevereine kritische cloud van Atos, nieuwe securitychip van Intel en Fortinet (en meer)

    IT Strategy & Governance

    Ai ontsnapt uit sandbox: OpenAI meldt ongezien cy­be­rin­ci­dent

    Large Language Models

    Mistral vlijt zich nog meer tegen Microsoft aan

    IT Strategy & Governance

    Datasoevereiniteit of data-nihilisme?

    EDIC EU digitaal
    IT Strategy & Governance

    EU wil eigen it-branche ruim baan geven bij openbare aanbestedingen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs