Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Weinig vraag naar verdwijnend Abap

29 mei 2003 - 22:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

De vraag naar SAP-consultants en Abap-programmeurs is laag. Dat blijkt uit de aantallen advertenties in vier landelijke en vier regionale dagbladen en drie vakbladen waarin gevraagd word naar SAP-specialisten (beheerders, consultants, ontwikkelaars en systeemontwerpers) en Abap-experts (programmeurs of ontwikkelaars). De taal zal de komende jaren zeldzamer worden; het concern zet met ingang van SAP-enterprise 4.7 de overstap in naar Java als programmeertaal.

Abap is de bedrijfseigen programmeertaal van erp-fabrikant SAP. Het bedrijf stak de afgelopen dertig jaar tien miljard euro in de ontwikkeling van deze taal. Wereldwijd zijn er ongeveer een miljoen Abap-programmeurs, schat het bedrijf. Echt populair is de taal niet, gaf de nieuwe technische topman Shai Agassi onlangs toe. Het bedrijf is al enige tijd bezig met een schil die bediening van en interactie met SAP-toepassingen met Java mogelijk maakt.

Abap lijkt op Cobol

Voorlopig blijft er nog behoefte aan Abap-programmeurs. Volgens Hilmar Schepp, SAP-woordvoerder in Duitsland, is voor Abap algemene programmeerervaring nuttig. Ook ervaring met het bedienen van SAP-toepassingen maakt het leren eenvoudiger. Volgens Dick Schouw, verantwoordelijke voor verkoop en marketing bij de Nederlandse SAP-specialist Flow, lijkt Abap sterk op Cobol. "Die programmeurs pakken het in een paar dagen op."
Anderen kunnen na twee weken scholing beginnen als junior SAP-programmeur. Volgens Schouw blijft er voorlopig nog wel vraag naar Abap, om toepassingen om te zetten naar bijvoorbeeld Java. Een andere kans is er voor programmeurs die bedrijven helpen het maatwerk om te zetten naar de standaard SAP-applicaties. "Die programma’s kunnen steeds meer. Gebruikers moeten dan ook hun maatwerk maar eens tegen het licht houden, om te zien of ze het niet beter kunnen vervangen."
Gespecialiseerde consultants moeten vooral goed SAP-systemen kunnen inrichten. Voor het configureren van een gebruikersomgeving of een toegang naar een andere toepassing is enige programmeerkennis vereist, aldus Schepp. Ervaring met bedrijfskunde is een groot voordeel. "Zo’n adviseur moet kunnen begrijpen welke zakelijke beslissingen er achter een bepaalde toepassing schuil gaan."
Schouw: "De vraag naar financiële en logistieke SAP-toepassingen neemt af. Wij doen echter nog wel dagelijks voorstellen voor personeelssystemen en erp-toepassingen."< BR>

Meer over

JavaSAP-software

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    AI Twin – we vervangen geen mens...

    Mobile XL helpt je op weg met je eigen AI Twin Stel je voor een AI Twin, een digitale kopie...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    De nieuwste Computable 100 is verschenen!

    shutterstock_2669638113
    Innovatie & Transformatie

    Computable start traject Computable Awards 2026

    Innovatie & Transformatie

    Kort: AP slingert HAN op de bon, model van Fujitsu brengt mens en robot nader tot elkaar (en meer)

    Data & AI

    DutchStartup.ai wil ‘Dutch ai’ internationaal op de kaart zetten

    Innovatie & Transformatie

    Ai-toepassingen krijgen vaart in 2026 

    Innovatie & Transformatie

    Generatieve ai voorbij de hype: wat echt werkt voor it-leiders

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs