Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Mapics maakt erp-systeem geschikt voor Windows NT

01 juni 2000 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Wim Amerongen
Wim Amerongen

Softwareleverancier Mapics heeft zijn gelijknamige erp-systeem geschikt gemaakt voor Windows NT. Het bedrijf introduceert een portal waarmee bedrijven onderling zaken kunnen doen via Internet. In een samenwerking met Frx Software komt Mapics op de markt met oplossingen voor financiële analyse en rapportage.

Ondanks deze uitbreidingen op het vlak van elektronische handel blijft de erp-leverancier zich beperken tot het middensegment van productiebedrijven, zo stelt Mike Sutton, manager Europa en het Midden-Oosten. Begin dit jaar nam Mapics het bedrijf Pivotpoint over, een aanbieder van e-business oplossingen voor middelgrote productie- en distributiebedrijven. De software van het overgenomen bedrijf is geschikt voor verschillende besturingssystemen, onder andere Windows NT, Unix en Linux.

Conversie

De overname van Pivotpoint vooral bedoeld was om een entree te krijgen in de Windows NT markt. Sutton: "Die markt is de afgelopen jaren flink gegroeid. Aanvankelijk was NT niet robuust genoeg voor de bedrijfskritische systemen die wij leveren, maar inmiddels is het platform zo betrouwbaar dat het geschikt is voor een erp-systeem in produktieomgevingen."
Mapics heeft onderzocht of het mogelijk was de AS/400-software te converteren naar Windows NT, maar dat bleek veel te ingewikkeld. Sutton heeft hoge verwachtingen van de nieuwe versie, die is gebaseerd op de Oracle-database. "De omzetverdeling tussen de AS/400 en de Windows NT-versie zal over twee jaar waarschijnlijk fiftyfifty zijn."
Binnenkort komen er ook versies voor Unix en Linux, maar verwacht hij niet zo veel van.
De uitbreiding van Mapics met voorzieningen voor elektronische handel hebben ingrijpende gevolgen voor de basismodules van het erp-systeem. Sutton: "Als je via een e-commerce toepassing de klant bijvoorbeeld in staat stelt grote bestellingen te doen, heeft dat gevolgen voor het erp-systeem. Zo moeten je planning, productie en onderhoud veel flexibeler zijn. Wij zijn nu bezig om deze modules verder aan te passen op toepassingen voor elektronische handel."

Winstgevend

Evenals de meeste erp-leveranciers heeft Mapics te kampen met tegenvallende resultaten, hoewel het bedrijf geen verlies lijdt. De omzet over het tweede kwartaal van dit jaar bedroeg 34,5 miljoen dollar, een stijging van 14 procent, terwijl de nettowinst daalde van 2 miljoen naar 0,64 miljoen dollar. Sutton geeft toe dat het beperken tot het middensegment van productiebedrijven als gevolg heeft dat het bedrijf relatief klein blijft. Mapics werd in 1978 ontworpen door IBM. In 1993 werd het overgenomen door Marcam, waarna het in 1997 helemaal op eigen benen kwam te staan.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    ManageEngine

    Uniform IT-beheer voor complexe hybride klantomgevingen Centric (ManageEngine en Centric)
    Pijl naar rechts icoon

    Aces Direct

    Grootschalige vervanging van werkplekken gemeente Halderberge (Aces Direct en gemeente Halderberge)
    Pijl naar rechts icoon

    AIRBUS Protect

    Beveiliging van Europese instellingen (Airbus Protect)
    Pijl naar rechts icoon

    Alistar

    Benegas kiest voor toekomstbestendige bedrijfsvoering met Business Central en FuelVision365 (Alistar en Benegas)
    Pijl naar rechts icoon

    Amis Conclusion

    Dataplatform ProRail zorgt voor veilig en betrouwbaar spoorverkeer (Amis Conclusion en ProRail)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Benelux-consortium brengt soeverein ai-platform

    Cloud & Infrastructuur

    Nederland laat Arctische zeekabel lopen

    Cloud & Infrastructuur

    Contract NS en DXC grootste van eerste kwartaal 2026

    Cloud & Infrastructuur

    Energie‑intensieve industrie gevaarlijk afhankelijk van Amerikaanse clouds

    Software & Development

    Kort: TNO en Intelic sluiten drone-pact, Amerikaanse robots naar Europa (en meer)

    Carrière

    Bonden bij ASML willen vertrekregeling voor iedereen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs