Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Mapics maakt erp-systeem geschikt voor Windows NT

01 juni 2000 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Wim Amerongen
Wim Amerongen

Softwareleverancier Mapics heeft zijn gelijknamige erp-systeem geschikt gemaakt voor Windows NT. Het bedrijf introduceert een portal waarmee bedrijven onderling zaken kunnen doen via Internet. In een samenwerking met Frx Software komt Mapics op de markt met oplossingen voor financiële analyse en rapportage.

Ondanks deze uitbreidingen op het vlak van elektronische handel blijft de erp-leverancier zich beperken tot het middensegment van productiebedrijven, zo stelt Mike Sutton, manager Europa en het Midden-Oosten. Begin dit jaar nam Mapics het bedrijf Pivotpoint over, een aanbieder van e-business oplossingen voor middelgrote productie- en distributiebedrijven. De software van het overgenomen bedrijf is geschikt voor verschillende besturingssystemen, onder andere Windows NT, Unix en Linux.

Conversie

De overname van Pivotpoint vooral bedoeld was om een entree te krijgen in de Windows NT markt. Sutton: "Die markt is de afgelopen jaren flink gegroeid. Aanvankelijk was NT niet robuust genoeg voor de bedrijfskritische systemen die wij leveren, maar inmiddels is het platform zo betrouwbaar dat het geschikt is voor een erp-systeem in produktieomgevingen."
Mapics heeft onderzocht of het mogelijk was de AS/400-software te converteren naar Windows NT, maar dat bleek veel te ingewikkeld. Sutton heeft hoge verwachtingen van de nieuwe versie, die is gebaseerd op de Oracle-database. "De omzetverdeling tussen de AS/400 en de Windows NT-versie zal over twee jaar waarschijnlijk fiftyfifty zijn."
Binnenkort komen er ook versies voor Unix en Linux, maar verwacht hij niet zo veel van.
De uitbreiding van Mapics met voorzieningen voor elektronische handel hebben ingrijpende gevolgen voor de basismodules van het erp-systeem. Sutton: "Als je via een e-commerce toepassing de klant bijvoorbeeld in staat stelt grote bestellingen te doen, heeft dat gevolgen voor het erp-systeem. Zo moeten je planning, productie en onderhoud veel flexibeler zijn. Wij zijn nu bezig om deze modules verder aan te passen op toepassingen voor elektronische handel."

Winstgevend

Evenals de meeste erp-leveranciers heeft Mapics te kampen met tegenvallende resultaten, hoewel het bedrijf geen verlies lijdt. De omzet over het tweede kwartaal van dit jaar bedroeg 34,5 miljoen dollar, een stijging van 14 procent, terwijl de nettowinst daalde van 2 miljoen naar 0,64 miljoen dollar. Sutton geeft toe dat het beperken tot het middensegment van productiebedrijven als gevolg heeft dat het bedrijf relatief klein blijft. Mapics werd in 1978 ontworpen door IBM. In 1993 werd het overgenomen door Marcam, waarna het in 1997 helemaal op eigen benen kwam te staan.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Nederlands ai-bedrijf Nebius koopt Amerikaanse Eigen AI

    Data & AI

    Ai-wedloop Big Tech centraal bij kwar­taal­cij­fers

    Cloud & Infrastructuur

    Datacenter in Vijfhuizen kan 9 jaar wachten op stroom

    Cloud & Infrastructuur

    Cloudsector voelt zich gepasseerd bij keuze voor StackIT [update]

    Overheid

    Kamer zet kabinet onder druk om DigiD‑contract alsnog te torpederen

    Cloud & Infrastructuur

    Space datacenters blijven voorlopig sciencefiction

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs