Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Ness lijft Apar Infotech in

22 mei 2003 - 22:00AchtergrondIT Strategy & Governance
Kim Loohuis
Kim Loohuis

Ness Technologies neemt de Amerikaanse erp- en crm-leverancier Apar Infotech over via een aandelenruil ter waarde van 78 miljoen dollar.

  
Raviv Zoller (r) en Ger Sudmeyer.
"Ness heeft vestigingen in Amerika, Groot-Brittannië, Nederland, Zwitserland, Tsjechie, Slowakije en Israël. Na de overname krijgen we daar ook Singapore, India, Maleisië, Australië, Japan en Canada bij. Het komt niet vaak voor dat er bij een overname geen sprake is van overlap. Dat was ook een van de redenen om voor Apar te kiezen", vertelt ceo Raviv Zoller in kasteel De Haar in Haarzuilens. Vorige week kwamen daar mensen van Ness en Apar uit dertien verschillende landen bij elkaar. "Om onze strategie voor 2008 te bespreken. We hebben voor deze locatie gekozen omdat we geschiedenis willen schrijven met deze overname", aldus Ger Sudmeyer, managing director van Ness Nederland.
Voor de Nederlandse vestiging van de it-dienstverlener heeft de overname vooralsnog geen gevolgen. Het bedrijf werd zeventien jaar geleden opgericht onder de naam Usoft en ongeveer vijf jaar geleden ingelijfd door Ness. "Er werken hier zeventig mensen. Dat blijft voorlopig zo, maar het is wel de bedoeling dat het in de toekomst uitgebouwd wordt", aldus Sudmeyer.

Divisie

Bij Ness werken 2600 mensen, bij Apar 1200. Doordat er geen overlap is, vervallen er ook geen banen en komt het totaal aantal werknemers op 3800. De gezamenlijke omzet komt uit op driehonderd miljoen dollar.
Er waren meerdere kandidaten voor een overname, want "in het huidige it-klimaat zijn overnames en fusies nodig. De wereld wordt een plaats voor grote bedrijven. Kleinere bedrijven zullen moeilijk kunnen overleven", aldus Zoller. De redenen om voor Apar te kiezen zijn drieledig: "We boren nieuwe geografische plaatsen aan, krijgen er nieuwe klanten bij en kunnen onze bestaande klanten nieuwe dingen bieden, zoals bijvoorbeeld offshore uitbesteding", zegt Zoller, "but mainly we were just lucky."
Apar wordt een divisie van Ness. De huidige ceo, Rajeev Srivastava, wordt president van die afdeling.< BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Datasoevereiniteit of data-nihilisme?

    EDIC EU digitaal
    IT Strategy & Governance

    EU wil eigen it-branche ruim baan geven bij openbare aanbestedingen

    Rabobank
    AI Agents

    Rabobank: agentic ai verandert het werk van engineers enorm

    De overstap #8
    Soevereiniteit

    Opensource alleen maakt nog niet digitaal soeverein

    IT Industry news

    ASML paait personeel met 20 mille aan aandelen

    Data & AI

    Kort: EU dwingt Google tot meer open Android, geld zoek bij Knaken, Meta gek op privé-data (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs