Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Salarisdiensten via internet

08 mei 2003 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

De vorige maand verzelfstandigde salarisdienstentak van Getronics hoopt Europa te veroveren met een web-applicatie. Directeur Theo Willemsen: "Geronimo is het salarissysteem van de toekomst."

Geronimo, een bedrijf in Rosmalen met nog geen twintig medewerkers, werd in september vorig jaar voor een niet bekend gemaakt bedrag ingelijfd door Getronics Human Resource Solutions (Ghrs). Daar heeft Ghrs-directeur Willemsen "heel veel moeite voor moeten doen". Bij Getronics, dat gebukt gaat onder obligatieschulden, was het benodigde geld niet makkelijk te krijgen, vertelt hij. "Maar we moesten het hebben."
Ghrs is zelf inmiddels ook van eigenaar veranderd. Als onderdeel van de schuldsanering verkocht Getronics de tak vorige maand aan NIB Capital, het investeringsvehikel van pensioenfonds ABP en verzekeringsmaatschappij Pggm. De investeerder wil de salarisdiensten onder de oude naam Raet ook in ander Europese landen aan de man brengen.
De software van Geronimo is niet langer vernoemd naar de beruchte Apache-opperhoofd, maar omgedoopt tot Peopleplace Payroll. Het speelt volgens Willemsen een belangrijke rol in de uitbreiding naar onder meer Duitsland. "Andere landen, andere wetten, het is allemaal heel makkelijk in te passen. Wij denken dat niemand anders dat kan."
Voor dit systeem hebben gebruikers geen programmeur meer nodig, stelt Willemsen. De techniek is geheel gescheiden van het salarissysteem. Hoe het precies werkt, weet de directeur niet. "Het is een modern systeem. Het werkt met Microsoft-spullen en dat soort zaken meer."

Javascript

Onder leiding van de (inmiddels vertrokken) oprichter, Raymond Grether, werkten de Brabanders de afgelopen vier, vijf jaar aan de ontwikkeling. Grether bracht jarenlange ervaring in als directeur sociale zaken bij verzekeraar Interpolis en personeelshoofd bij Rabobank. De technische kennis kwam van de (eveneens opgestapte) tweede man, Marcel de Brauwer. Hij ontwikkelde in 1990 in een eigen bedrijf software voor het verwerken van salarissen en facturering en werkte lang als SAP-consultant.
Het salarisdienstensysteem werkt op basis van rapportagegereedschap van Information Builders. Diens ‘webfocus managed reporting environment’ maakt gebruik van Java-applets die naar een webbrowser worden gezonden of genereert met behulp van Javascript dynamische rapportageomgevingen. Zo worden via een browser diverse informatiebronnen ontsloten.
Marketeer van Information Builders Maarten Spijkers is goed bekend met Geronimo en zijn systeem voor het beheren van gegevens over salarissen, pensioenregelingen, verzekeringen en secundaire arbeidsvoorwaarden. Dat is volgens Spijkers zó flexibel dat bij wijze van spreken heel verschillende organisaties als Philips, Logica CMG of KPN ermee kunnen werken. Dat is niet eerder vertoond, zegt hij. "Salarissystemen zijn de moeilijkste automatiseringsklussen." Pogingen om bijvoorbeeld het salarissysteem van de overheid over te hevelen naar een moderner systeem zijn volgens hem herhaaldelijk mislukt. "Wat Geronimo is gelukt, kan eigenlijk niet." < BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Overheid

    Kort: Kabinet trekt stekker uit NDS-raad, breedbandmarkt groeit door (en meer)

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructuur

    Digitale omzet Unica blijft stijgen

    cloud zonder geheugen
    Cloud & Infrastructuur

    DNB stapt in ‘Lidl-cloud’

    Innovatie & Transformatie

    Dassault Systèmes en Omron vangen digital twin én fabriek in één keten

    Cloud & Infrastructuur

    ‘Punt-nl’ viert 40-jarig jubileum

    Cloud & Infrastructuur

    Datacenter-bedrijf Goodman eist MW-aansluiting van TenneT

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs