Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Software-industrie verenigt zich

03 november 2005 - 23:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
Kim Loohuis
Kim Loohuis

De European Software Association wil zich op Europees niveau bemoeien met wet- en regelgeving en ambtenaren een klankbord bieden.

Europese beleidsmakers hebben op softwaregebied een aanspreekpunt nodig die niet bestaat uit professionele lobbyisten. Verschillende softwareleveranciers hebben daarom hun krachten gebundeld in de European Software Association (ESA). Deze organisatie wil zich onder meer gaan bemoeien met de Europese wet- en regelgeving. Penningmeester is Chris Ouwinga, ceo van het Nederlandse Unit 4 Agresso. Op moment van oprichting hadden zich 26 softwarebedrijven aangemeld als lid. “We verbinden ons om gericht aandacht te vragen voor investeringen in programmatuur. Daarnaast willen we de wet- en regelgeving positief kunnen beïnvloeden”, aldus Ouwinga.

Concurrentiekracht

De ESA gaat niet tegen de bestaande nationale ict-verenigingen, zoals in Nederland ICT~Office, in. “We zijn juist een aanvulling. In ieder land krijgen de bestaande verenigingen de kans om lid te worden of in ieder geval gebruik te maken van de contacten om de internationale aspiraties te stroomlijnen.”
Het belangrijkste doel van ESA is volgens Ouwinga het bieden van een aanspreekpunt aan Europese beleidsmakers. “Daarnaast willen we de wet- en regelgeving in Brussel beïnvloeden door meer fondsen te werven voor de stimulering van r&d. Een van onze zorgen, en ook die van Brussel, is namelijk dat veel hoogwaardig werk wordt uitbesteed. Door te zorgen voor hoogwaardig onderwijs kunnen we beschikken over hoogwaardig personeel en dus het werk hier houden.” Tot slot wil de ESA de Europese concurrentiekracht verbeteren en bijdragen aan het behalen van de Lissabon-doelstellingen. “De software-industrie kan een significante bijdrage leveren aan de doelen ten aanzien van banengroei.”

Welkom

Eén van de voorwaarden voor bedrijven die lid willen worden, is dat het senior management persoonlijk vertegenwoordigd moet zijn in ESA. Dat betekent dat de hoogste of Europese baas afgevaardigd moet worden. “Hierdoor bieden we de ambtenaren in Brussel de kans te praten met mensen die daadwerkelijk leiding geven aan bedrijven, in plaats van professionele lobbyisten.” ESA is een Europese organisatie, maar ook niet-Europese bedrijven als Microsoft, die een relevant stuk r&d in Europa doen, zijn welkom als lid.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van werk volgens HP: print...

    Hybride werken is definitief ingeburgerd. Medewerkers bewegen zich soepel tussen thuis, kantoor en onderweg, terwijl organisaties proberen één consistente digitale ervaring neer te zetten.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Cio Den Haag: ‘Geldgebrek dwingt tot samenwerking’

    Innovatie & Transformatie

    De toekomst van werk volgens HP: print als stille kracht in de hybride werkplek

    Innovatie & Transformatie

    Vijf innovaties die de horeca efficiënter maken

    Security & Awareness

    Dansen op de vulkaan: waarom missiekritische communicatie meer aandacht verdient

    Cloud & Infrastructuur

    Chipontwikkeling kraakt onder ai‑tempo, stelt Imec in nieuwe visie

    Cloud & Infrastructuur

    Pc-industrie: minder ai-geschreeuw, meer inhoud op CES

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs