Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Unisys dankt winst aan dienstverlening

29 oktober 1998 - 23:00AchtergrondGovernance & Privacy
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Unisys kan terugkijken op een goed derde kwartaal. De computerfirma heeft zijn winst bijna verdubbeld en de omzet met ééntiende weten te verhogen. Het netto inkomen lag op 95,6 miljoen dollar, terwijl dat in dezelfde periode vorig jaar nog 50,9 miljoen dollar was. De omzet is met 10 procent gestegen naar 1,78 miljard dollar.

Dit is voor Unisys de eerste omzetstijging met dubbelde cijfers in de afgelopen drie jaar. "Dat had hoger kunnen zijn, maar we hebben onze PC-productie uitbesteed aan Hewlett-Packard waardoor de omzet lager is. Daarnaast telt ook nog de dalende dollarkoers mee. Anders hadden we respectievelijk 13 procent en 15 procent omzetstijging behaald. Bovendien hebben wij onze schuld van 2,3 miljard dollar binnen een jaar met 1 miljard weten te verlagen", verklaart president Lawrence Weinbach. De topman dankt de positieve cijfers met name aan de groeiende dienstverleningstak, die nu ongeveer 70 procent van Unisys’ omzet realiseert.

CMP in aantocht

De serverleverancier benadrukt tegelijkertijd zijn cmp-technologie (cellular multi-processor) die het inzet in het streven naar bedrijfskritisch Windows NT. Dit alternatief voor clustering en smp (symmetric multi-processor) is nu in volle ontwikkeling en komt begin volgend jaar op de markt. Inmiddels is 40 procent van de bestaande Unisys-klanten overgestapt van de ‘oudere’ 2200- en A-series mainframes naar de zware Clearpath-servers. De 2200- en A-series zijn respectievelijk afkomstig van Sperry en Burroughs, de twee mainframefabrikanten die in 1986 zijn samengegaan in Unisys.

Aandelenhandel

Eén van die overgestapte gebruikers is de Amerikaanse aandelenbeurs Nasdaq, die in 1971 begon met een Univac 11.08-machine. "We hebben nu nog één 2200-mainframe staan, maar ook die gaat binnenkort weg", vertelt technologiedirecteur John Hickey van Nasdaq. De systemen die de prijzen van aandelen vergelijken en doorgeven zijn allemaal Clearpath-machines. Overigens gebruikt de beurshandelaar niet alleen Unisys-computers; de uiteindelijke verwerking van aan- en verkopen is in handen van Tandems Nonstop-servers.  JB
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Governance & Privacy

    Betrouwbare Ai? 7 criteria voor verantwoord gebruik

    Governance & Privacy

    Ethisch hacker en app-maker ruziën over privacy-lek in supporters-app

    Cloud & Infrastructuur

    Rijk scherpt cloudbeleid aan: minder afhankelijk van VS en strengere eisen, maar lange overgangstermijn

    Overheid

    Solvinity in de aanval: Staat blokkeert verkoop maar wilde zelf nooit toehappen

    De overstap
    Data & AI

    Soevereiniteit: gemak wint nog vaak van principes

    Cloud & Infrastructuur

    Azure en AWS voorlopig onder DMA-toezicht: 9 vragen over EC‑besluit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs