Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Bastiaens stapt in spraaktechnologie

31 oktober 1996 - 23:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
correspondent
correspondent

IEPEREN – Gaston Bastiaens, tot voor kort topman van Quarterdeck, is benoemd tot president van Lernout & Hauspie Speech Products. Bastiaens is daarmee terug in zijn vaderland België. Dit bedrijf ontwikkelt spraaktechnologie voor ondermeer de telecommunicatie-, computer-, multimedia- en de auto-industrie en voor consumentenelektronica.

Bastiaens deed ervaring op bij zowel hardware- als software- producenten. Bij Philips was hij algemeen directeur van de divisie interactieve media (CD-Rom, CD-I, Photo CD en multimedia-software). Bij Apple Computer leidde hij de divisie voor persoonlijke elektronica.

Stagnerende omzet

In amper anderhalf jaar groeide Quarterdeck onder zijn leiding uit van een onderneming met één produkt en een omzet van 27 miljoen dollar tot een Internet-bedrijf met een breed aanbod van hulpprogramma’s, goed voor ruim 140 miljoen dollar afgelopen jaar. Het succes was echter van korte duur, want de beurskoers klapte in elkaar. In het tweede kwartaal van dit jaar stagneerde de omzet, terwijl verlies werd geleden. Bastiaens was op Quarterdeck uitgekeken en strijkt neer bij een bedrijf, waarin Quarterdeck een minderheidsbelang heeft.
De technologie van Lernout & Hauspie zit weer verwerkt in Webphone, programmatuur voor telefoonverkeer via Internet. Hiermee is het mogelijk tegen lokaal tarief internationale telefoongesprekken te voeren. Lernout & Hauspie zorgde ondermeer voor de spraakcompressie en de techniek om stemgeluid digitaal over het Internet te verzenden. Quarterdeck heeft een licentie op deze technologie met het oog op toekomstige produkten.

Technologisch brein

Samen met Bastiaens is van Quarterdeck ook het technologisch brein Bob Kutnick overgekomen. Kutnick gaat zich ook bij zijn nieuwe werkgever bezig houden met het implementeren van geavanceerde technieken in bestaande produkten en markten. Lernout & Hauspie heeft zich tot nog toe voornamelijk beperkt tot onderzoek en ontwikkeling. In de komende tijd moet haar spraaktechnologie commerciële toepassing krijgen. Spraak is de meest natuurlijke manier om produkten te laten werken. Bastiaens en Kutnick zien enorme mogelijkheden om de spraakprodukten van L&H in een breed gamma van software- en hardwareplatforms in te passen. Het Belgische bedrijf geeft licenties uit: voor automatische spraakherkenning in vele talen; omzetting van tekst naar spraak en voor digitale spraakcompressietechnieken. L&H heeft behalve in Ieperen vestigingen in Taiwan, Hongkong en de Verenigde Staten. De aandelen worden verhandeld op de Amerikaanse hightech-beurs Nasdaq in New York. Corr.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    ManageEngine

    Uniform IT-beheer voor complexe hybride klantomgevingen Centric (ManageEngine en Centric)
    Pijl naar rechts icoon

    Aces Direct

    Grootschalige vervanging van werkplekken gemeente Halderberge (Aces Direct en gemeente Halderberge)
    Pijl naar rechts icoon

    AIRBUS Protect

    Beveiliging van Europese instellingen (Airbus Protect)
    Pijl naar rechts icoon

    Alistar

    Benegas kiest voor toekomstbestendige bedrijfsvoering met Business Central en FuelVision365 (Alistar en Benegas)
    Pijl naar rechts icoon

    Amis Conclusion

    Dataplatform ProRail zorgt voor veilig en betrouwbaar spoorverkeer (Amis Conclusion en ProRail)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Franka Emika
    Innovatie & Transformatie

    TNO: zonder robots verdwijnt de maak­in­du­strie uit Nederland

    Data & AI

    Di­gi­ta­li­se­ring is red­dings­boei voor kwakkelende maak­in­du­strie

    Software & Development

    Kort: TNO en Intelic sluiten drone-pact, Amerikaanse robots naar Europa (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Kamer fileert kabinetslijn: ‘Digitale ambities torenhoog, budget 0 euro’

    shutterstock_2527263267 Mongta Studio
    Innovatie & Transformatie

    Com­pres­si­e redt de wereld

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Girls’ Day in Amsterdam, BAM calculeert met Acto In­for­ma­ti­se­ring (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs