Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

ECL gered van de ondergang

14 oktober 2004 - 22:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
Rik Sanders
Rik Sanders

Computerdistributeur ECL start toch door. Nadat talloze bedrijven en investeerders een overname niet aandurfden, dorst het management het aan om met financiële steun en in afgeslankte vorm door te gaan.

De Hoofddorpse computerdistributeur (74 medewerkers, omzet negentig miljoen euro) ging begin oktober failliet. Het lukte curator Dick Winters tijdens de surseance niet een overnemende partij te vinden, ondanks de talloze geïnteresseerde partijen (waaronder durfkapitalisten en automatiseerders die de distributiemarkt op willen). “Men vond het risico te groot. Voor een overname moest toch voor zo’n 2,5 miljoen euro geïnvesteerd worden om een nieuwe voorraad op te bouwen en dat afgezet tegen de lage marges”, licht Winters toe.
Na de bankroetverklaring kwam hij toch nog tot een vergelijk voor een doorstart in afgeslankte vorm. Het management van ECL, bestaande uit Tim van Dam en Cor Raven (financieel directeur), kregen daarvoor steun van de investeerders Bob Nijk en Rob Weinen die voor de doorstart de holding 2CL hebben opgericht. Van Dam en Raven nemen tien man personeel mee, alsmede het klantenbestand en de overgebleven voorraad. Over een paar weken kunnen wederverkopers weer hun bestellingen plaatsen bij de ECL-verkopers of via internet. “Uit kostenoverwegingen betrekken we een kantoor in Almere”, vertelt commercieel directeur Van Dam. “Het magazijn brengen we in België onder. We zullen een compleet assortiment blijven aanbieden als one-stop-shopping distributeur.”
Het tien jaar geleden opgerichte ECL Computers kwam deze zomer in acute liquiditeitsproblemen. Volgens curator Winters kwam dit deels door zaken die een paar jaar terug speelden. Bij de computergroothandel bleven aangroeiende voorraden te lang liggen. Bovendien bleek een aantal oude debiteuren niet over de brug te komen. Toen er eindelijk werd gesaneerd leverde dat in 2002 aanzienlijke verliezen op, maar de financiële lasten bleven hoog. Tot overmaat van ramp overleed deze zomer directeur-oprichter Louwrens Boomsma. Het vertrouwen van financiers in het bedrijf kreeg daardoor opnieuw een knauw. Kredietverstrekkers stelden limieten en uiteindelijk staakte NMB Heller het verstekken van voorschotten op debiteuren. Dat leidde het einde van ECL in.< BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    SpaceX koopt Cursor-maker Anysphere voor 60 miljard

    Overheid

    Werk aan Uitvoering versnelt vernieuwing publieke dienstverlening

    De overstap deel 6
    Innovatie & Transformatie

    Mijn laptop is al soeverein, nu mijn telefoon nog

    Cloud & Infrastructuur

    Delftse Qualinx in volledig Europese productieketen

    Data & AI

    7 tips om ai-agents beter te beveiligen

    Innovatie & Transformatie

    Flinke impuls voor Deep Tech Fonds 

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs