Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Domus binnenkort in Amerikaanse handen

10 oktober 1996 - 22:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
correspondent
correspondent

= DIEMEN – Domus Software, marktleider in Nederlandstalige software beneden de 100 gulden, wordt overgenomen door Softkey International. Het snelgroeiende Diemense softwarebedrijf dat zich richtte op de particuliere PC-bezitter, denkt hiermee een bredere financiële basis te krijgen.

Het aan de Amerikaanse Nasdaq-beurs genoteerde Softkey behoort tot de grootste onafhankelijke fabrikanten van consumentensoftware. Vorig jaar werd een omzet van 167 miljoen dollar behaald. Softkey heeft ongeveer negenhonderd man personeel en verkoopt zijn produkten in meer dan tachtig landen. Volgens cijfers van PC Data was Softkey in 1995 in verkochte aantallen gemeten de grootste fabrikant van consumentensoftware op CD-Rom. Maar in geldomzet gemeten staat Microsoft op dit gebied aan de top.
Softkey heeft de afgelopen tijd verschillende branchegenoten in Europa overgenomen, waaronder het Duitse Tewi Verlag, Edusoft en Personalsoft in Frankrijk. Ook in Nederland werd een sterke partij gezocht. Softkey krijgt via Domus een goed distributiekanaal met meer dan 1200 verkooppunten in handen. Domus heeft sinds de oprichting in 1991 een snelle expansie doorgemaakt.

Beleggingssoftware

Het bedrijf ontwikkelt, vertaalt, produceert en distribueert software voor de consumentenmarkt. Een eigen ontwikkeling betreft de financiële software voor particulieren. Naast een breed assortiment beleggingssoftware is in 1994 Domus Thuisbankier op de markt gebracht. Hiermee wordt ingespeeld op de telebankfaciliteiten van verschillende banken. Eveneens zelf ontwikkeld is de culinaire software van Domus.
Verder beweegt Domus zich in de markt voor onderhoudende educatieve software voor kinderen (edutainment). Op dit terrein wil men verder groeien. Daarnaast vertaalt Domus produkten van Data Becker, de Duitse marktleider. Ongeveer driekwart van de omzet komt uit deze vertaalde produkten.

Handjevol

Met Softkey als volledige aandeelhouder achter zich probeert Domus ook internationaal de vleugels uit te slaan. Nieuwe produkten worden geschikt gemaakt voor buitenlandse markten. Vanuit Nederland met het beperkte taalgebied is het moeilijker over de grens succes te hebben dan andersom. Domus gelooft dat een zekere omvang nodig is om in deze sterk concurrerende markt te kunnen overleven. De verwachting is dat voor het jaar 2000 nog maar een handjevol software-ondernemingen zal zijn overgebleven. Alleen in de niche-markten is plaats voor kleinere bedrijven, zo verwacht de Domus-directie.
Domus was tot voor de overname eigendom van ir Oscar van Dijk, zijn broer Johan van Dijk en hun zwager Martin Berends. Oscar van Dijk is afkomstig van Philips. Johan van Dijk, de commerciële man van Domus, werkte voorheen bij computerboeken-uitgeverij GW Boeken. Martin Berends was systeemanalist bij de NMB. Corr.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Space datacenters blijven voorlopig sciencefiction

    Innovatie & Transformatie

    Onderzoek naar lasergebaseerde 3d-printen onder water

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Tikkie deelde lintjes uit op Koningsdag, Zsolt Szabó adviseur van Accenture (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Kabinet verdedigt tijdelijk verwijderen van rapport over Amerikaanse ‘Sovereign Cloud’

    Zorg

    Dit zijn de 6 meest besproken thema’s tijdens Zorg & ICT

    Innovatie & Transformatie

    Europa blijft hangen in industrie-erfenis, digitalisering fabriek stokt

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs