Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Resultaat eerste halfjaar Getronics verrassend hoog

22 augustus 1996 - 22:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
correspondent
correspondent

AMSTERDAM – Getronics, het grootste Nederlandse bedrijf op het gebied van automatiserings- en communicatiediensten, meldt goede resultaten over het afgelopen eerste halfjaar. De stijging van de nettowinst met 35 procent tot 54,5 miljoen gulden overtrof de verwachtingen van de beurs.

Ook Getronics-topman Risseeuw toonde zich ‘niet ontevreden’ over het behaalde resultaat. Hij is positief gestemd over de tweede helft van dit jaar. Voor heel 1996 wordt een bevredigende winstgroei voorzien, als de marktomstandigheden gelijk blijven. Deze laatste toevoeging geeft aan dat Risseeuw toch nog een slag om de arm houdt. Zijn voorzichtigheid vloeit voort uit het feit dat de marges enigszins onder druk staan.
Niettemin zou de toename van het nettoresultaat, die de afgelopen jaren gemiddeld 22 procent bedroeg, overtroffen kunnen worden. Belangrijk is dat alle bedrijfsonderdelen momenteel winstgevend zijn. Zelfs Raet dat vorig jaar nog rode cijfers schreef, draagt aardig bij in de winst. Vooral in Raet Applicaties en Services is flink het mes gezet. Voor de overgebleven activiteiten van dit zwaar gesaneerde onderdeel worden oplossingen gezocht. Verkoop behoort tot de mogelijkheden.
Het totale bedrijfsresultaat van Getronics steeg in het eerste halfjaar met liefst 68 procent tot 91,4 miljoen gulden. Deze stijging is groter dan de toename van de nettowinst, vooral omdat de resultaten van Raet hier volledig meetellen. Bij de winstbepaling weegt het nettoresultaat van Raet maar voor de helft mee.
De omzet steeg met 47 procent tot 91,4 miljoen gulden. Vooral Raet dat voor de helft eigendom is van Getronics, droeg bij tot deze omzetsprong. De rest van de aandelen Raet zit bij de Roccade Informatie Groep, het overheidsbedrijf dat Getronics graag wil overnemen. Risseeuw gaat er nog steeds van uit dat de verkoop van Roccade dit jaar rond komt. Behalve Getronics behoren ook CSC, EDS en KPN tot de gegadigden.
Getronics heeft de schaarste aan automatiseringspersoneel mede kunnen opvangen door de eigen opleidingsplaatsen uit te breiden. Corr.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Stop niet bij taalmodel (maar breng je enterprise-ai naar volgende fase)

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Het beste lijstje van 2025

    Innovatie & Transformatie

    SandGrain krijgt 13,5 miljoen voor iot-beveiliging met hardware

    Innovatie & Transformatie

    Nxtgen: Nederlandse hightech moet strategische posities innemen

    Innovatie & Transformatie

    Imec krijgt geld voor doorbraak bij quantumcomputers

    shutterstock_2618157341 FrenkyAlon 16x9
    Overheid

    Hernieuwd CIO-stelsel zet digitale transformatie Rijk in hogere versnelling

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs