Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

‘Opmars van virtuele bank niet te stuiten’

22 augustus 1996 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondInnovatie & Transformatie
correspondent
correspondent

ROTTERDAM – Overal ter wereld vertrouwen mensen hun geld toe aan geautomatiseerde systemen. Daar komt geen bankkantoor meer aan te pas. ‘Virtual banking’ heeft zich ontwikkeld tot het standaardconcept voor financiële dienstverlening. Toch profiteren de banken niet optimaal van de mogelijkheden die informatietechnologie te bieden heeft.

Dit is de voornaamste conclusie uit ‘Technology in Banking-onderzoek’, dat de accountantsgroep Ernst & Young jaarlijks onder grote Amerikaanse banken houdt. Een bijzonder concept voor ‘virtual banking’ blijkt duidelijk in opkomst te zijn, namelijk dat de traditionele banken met andere financiële dienstverleners samenwerkingsverbanden aangaan. Ernst & Young spreekt in dit verband over ‘value networks’. Voorbeeld in eigen land is de alliantie tussen de Rabobank en de Robeco Groep die samen beleggingsprodukten op de markt brengen.
Door samenwerking kan de klant een uitgebreid pakket financiële diensten worden geboden, zowel via bankkantoren als via elektronische kanalen (geldautomaten, PC’s en dergelijke). Via het ‘value network’ van een bank of andere financiële instelling, heeft de klant toegang tot financiële diensten en andere, aanvullende produkten uit vrijwel de gehele wereld.

Sleutelrol

Volgens het rapport kunnen banken een sleutelrol spelen bij het coördineren van deze netwerken. Ze kunnen de technologie in huis halen, ze beschikken over financiële ervaring en een veelomvattend dienstenpakket en ze hebben duurzame relaties met klanten.
Ernst & Young raadt de banken echter aan snel actie te ondernemen. Niet-traditionele financiële dienstverleners liggen op de loer. Deze nieuwe concurrenten zijn bezig eigen netwerken op te zetten met inzet van de modernste systemen. Genoemd worden de Amerikaanse supermarkt-onderneming Wal-Mart, software-fabrikant Microsoft en effectenmakelaar Schwab.
Als de banken te lang wachten, zullen ze terrein verliezen. PC’s veranderen de manier waarop klanten gebruik maken van banken. Op PC’s gebaseerde bancaire produkten als Money en Quicken ondersteunen nieuwe vormen van elektronisch zakendoen, die in bepaalde gevallen de traditionele rol van de bank onder druk zetten. Dit geldt zeker als het gaat om routinematige transacties.

Bijrol bankfilialen

De kanalen die bancaire diensten kunnen leveren, veranderen in een hoog tempo. Het traditionele bankfiliaal verdwijnt naar de achtergrond. Tussen 1995 en 1998 zal het aantal transacties via bankfilialen met bijna eenderde verminderen. Alternatieve kanalen zullen snel in belang toenemen. 21 Procent van de bankiers die aan het onderzoek meededen, verwacht over ruim twee jaar via bankautomaten beleggingsfondsen te verkopen. Eenzelfde percentage denkt over dit netwerk verzekeringen te slijten.
Het aandeel van de transacties die via de telefoon worden afgewikkeld, zal in 1998 met de helft zijn gestegen naar 15 procent. Ook het thuisbankieren via de PC gaat zich tamelijk snel ontplooien. Tot 1998 wordt een verzesvoudiging van het aantal transacties verwacht. In de nabije toekomst zou het elektronisch bankieren wel eens kunnen uitgroeien tot een van de populairste distributiekanalen. Corr.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    GS1 Nederland

    Superunie ziet GS1 PAC als krachtige tool voor delen van verpakkingsdata
    Pijl naar rechts icoon

    DataChecker

    Budbee controleert identiteit koeriers (Budbee en DataChecker)
    Pijl naar rechts icoon

    AmeXio

    Modernisering van het digitale platform van Sligro Food Group (AmeXio en Sligro Food Group)
    Pijl naar rechts icoon

    E-Mergo BV

    Van dashboards naar datagedreven alerts met Power Platform (E-Mergo en Lavans)
    Pijl naar rechts icoon

    Carapax IT

    Monitoring luchtkwaliteit in industriële omgevingen met innovatieve data-analyse en AI-oplossingen (Comon Invent en Carapax IT)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Record bij AMS-IX, digitale zorg loopt vast (en meer) 

    Innovatie & Transformatie

    Nl-tech geeft acte de présence op Hannover Messe 2026

    innovatie
    Innovatie & Transformatie

    Nederlandse ict-dienstverleners investeren weinig in R&D

    Security & Awareness

    Kort: Hack bij Basic-Fit, innovatiebox spekt ASML en Booking (en meer)

    Overheid

    Kabinet trapt af voor slagvaardigere overheid

    Franka Emika
    Innovatie & Transformatie

    TNO: zonder robots verdwijnt de maak­in­du­strie uit Nederland

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs