Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Getronics is millenniumdip nog niet te boven

24 augustus 2000 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondFinanciële dienstverlening
Frits Nijo
Frits Nijo

Automatiseerder Getronics zag over het eerste halfjaar zijn nettowinst dalen tot 24 miljoen euro, vergeleken met 75 miljoen euro een jaar geleden. Het bedrijfsresultaat Ebita steeg 4,6 procent tot 113 miljoen euro.

De omzet steeg tot 1,9 miljard euro, voornamelijk door consolidatie van het vorig jaar overgenomen Wang Global in de cijfers. Volgens Getronics-ceo Cees van Luijk hadden de resultaten duidelijk te lijden onder het millennium-effect, zoals veel ICT-bedrijven. Daarnaast meldde de topman: "Wij hebben de operationele marge bijgesteld van 7 procent naar 6,4 tot 6,8 procent. Om weer op het pre-Wang niveau van 9 procent te komen, hebben we tijd nodig tot eind 2003." Getronics had die periode aanvankelijk geraamd op eind 2002. Niet in de nettowinst opgenomen was een boekwinst van 47 miljoen euro op afgestoten bedrijfsonderdelen.
Van Luijk zegt, dat de strategie van Getronics is veranderd. Het concern wil voortaan vooral een dienstverlener in de ICT worden. Het stoot hiervoor zijn hardware- en netwerkdivisies af. "We hebben eerder gezegd, dat we op jaarbasis 970 miljoen euro zouden afstoten. Daarvan is nu 720 miljoen voltooid. We zullen de resterende 250 miljoen euro komend najaar realiseren." Operationeel gezien wil Getronics vooral zijn divisie Business Solutions & Consulting uitbreiden. Van Luijk: "Wij willen hier grote overnames doen, en ook in de divisie System Integration en Networked Technology Services." Het ligt in de bedoeling om het aandeel van deze divisies in de omzet te verhogen van 57 tot 65 procent. Producten moeten dan nog 35 procent van de omzet uitmaken. Eind juni had Getronics 29.500 mensen in dienst. Op Internet-gebied wil Getronics het hiaat vullen tussen Internet-portal en de backoffice. "Dat is nog een gapend gat", zegt cfo Jan Docter. "Vooral in de bankwereld komen online effectenorders niet automatisch door op de backoffice-afdelingen." Getronics wordt hierin gesteund door giganten als Microsoft en Cisco Systems. "Zij betalen voor een aanzienlijk deel onze opleidingen op dit gebied." Andere initiatieven van het bedrijf zijn de Internet-portals G2E en Geton, waarin 15 miljoen euro is geïnvesteerd. Docter: "Internet is een denkproces bij bedrijven; ‘hoe het te gebruiken’. Vooral het aanbesteden kost veel tijd, maar het gaat ook over grote bedragen", aldus Docter. Het bedrijf heeft geen vervolgemissies gepland om eventuele overnames te kunnen financieren, maar kwam wel onlangs met een convertible obligatieregeling. Als de orders langzaam weer binnenkomen en Getronics grote overnames kan doen in vooral Duitsland en Frankrijk, kan het bedrijf nog volgens de eigen doelstelling tot de Top 3 gaan behoren in de ICT-dienstverlening – in 2004.   FN

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Hoe krijgen we weer grip op cloud-kosten?

    De enorme toename van public cloud gebruik binnen organisaties zorgt voor uitdagingen in de relatie tussen IT en Finance. Samen zijn ze de grip op de cloud-kosten kwijtgeraakt.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Kort: Siemens steekt 6 miljoen in AI4Health, Amsterdam krijgt ai-hub The Stack (en meer)

    Data & AI

    Kort: Incentro stoomt bedrijven klaar voor ai-tijdperk, Conclusion wint tender zorg­plat­form (en meer)

    Eelco Eerenberg
    Governance & Privacy

    Fiscus draait uitbesteding btw-systeem aan Amerikaanse Fast deels terug 

    Overheid

    GouwIT neemt contract Centric over bij Rotterdam

    Governance & Privacy

    Kort: Danthas ICT in handen van Your.Cloud, Rabobank moderniseert compliance (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Nominaties: 10 grootzakelijke projecten

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs