Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Logica CMG saneert Duitse activiteiten

29 juli 2004 - 22:00AchtergrondIT Strategy & Governance
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

Ict-dienstverlener Logica CMG gaat zijn dienstenpoot in Duitsland saneren omdat herstel te lang uitblijft. Het concern houdt vast aan een lichte omzetdaling in het eerste halfjaar. In september brengt het definitieve cijfers uit.

Vooral de traditionele it-diensten doen het nog steeds slecht op de Duitse markt. Oorzaak is de tegenzittende economie, waardoor bedrijven de hand op de knip blijven houden. Wel ziet Logica CMG de vraag naar het uitbesteden van ict-activiteiten in Duitsland groeien. Het meldde bijvoorbeeld dat het contract met Interbrew vernieuwd is tot vijf jaar looptijd en een waarde van 44 miljoen euro.
Het concern, dat 25 miljoen euro heeft uitgetrokken voor een sanering van de Duitse organisatie, wil niet zeggen hoeveel werknemers daardoor hun baan zullen verliezen. Het Duitse managementteam is al begin dit jaar vervangen. De Duitse activiteiten genereerden in 2003 na Engeland en de Benelux de meeste omzet.

Draadloze netwerken

Logica CMG houdt vast aan zijn verwachting dat het zijn omzet uit draadloze netwerken ten opzichte van vorig jaar met 13 procent ziet dalen. Het concern wijt deze daling aan langere leveringsschema’s en meer maatwerk. Het zegt dat het twee opdrachten heeft gekregen om ‘multimedia messaging software’-systemen te implementeren bij grote telecombedrijven.
Om ook hier de resultaten te verbeteren heeft het concern zich teruggetrokken uit twee activiteiten. Het laat het Eppix factureringsplatform varen en Migway, een combinatie met Teledenmark voor de verzending van berichten, vallen. Tezamen boekten deze activiteiten een omzet van zeven miljoen euro in het eerste halfjaar van 2004. Dat was niet genoeg om ze winstgevend te maken. In de rest van het jaar verwacht het concern meer omzet te kunnen halen uit draadloze netwerken, omdat bij dit bedrijfsonderdeel normaliter meer orders geplaatst worden in de tweede helft van het jaar.< BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    De weg naar meer digitale autonomie

    IT Industry news

    It-distributeurs willen grotere rol in tech-ecosysteem

    IT Strategy & Governance

    Waarom datasoevereiniteit over controle gaat, en niet over geografie

    IT Strategy & Governance

    Spoelstra Spreekt: Geen hond

    Data & AI

    Welke apps weten het meest over jou?

    Cloud & Infrastructure

    Kort: Odin versterkt zich in Duitsland, Europese Right to Repair Act onbekend (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs